09.09.2011.docx

(15 KB) Pobierz

KONSPEKT ZAJĘĆ DLA DZIECI 3-LETNICH

 

 

1.      DATA: 09.09.2011r.

2.      GRUPA: 3-latki

3.      PROWADZĄCY:

 

 

PODSTAWOWE HASŁO PROGRAMOWE: Poznajmy się!

 

TEMAT DNIA: Ja i moi koledzy.

 

 

CELE OGÓLNE:

 

-              pobudzanie procesów poznawczych: spostrzeganie, myślenie, uwagę, naśladownictwo,

-             kształtowanie zdolności manualnych, percepcji wzrokowej i ruchowej,

-             doskonalenie narządów mowy poprzez ćwiczenia artykulacyjne, emisyjne, oddechowe,

-             zachęcenie dzieci do wspólnej zabawy przy muzyce,

-             rozwijanie wyobraźni i twórczej ekspresji ruchowej.

 

CELE SZCZEGÓŁOWE:

 

A)    POZNAWCZE:

 

-   dziecko zna zasady zabawy w grupie.

 

B)     KSZTAŁCĄCE:    

 

-   dziecko potrafi skupić się na wykonywanej czynności,

-   dziecko potrafi naśladować ruch i rytm.   

  

C)    WYCHOWAWCZE:

 

-   dziecko potrafi zgodnie współżyć i współpracować w grupie.

 

FORMY ORGANIZACYJNE:  

 

-              zbiorowa, jednolita,

-              indywidualna.

 

 

METODY: 

 

-              słowna - rozmowa,

-              czynna - zabawowo-naśladowcza, samodzielnych doświadczeń.

 

 

 

 

 

POMOCE I ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

 

-              chusta animacyjna,

-             baloniki,

-             odtwarzacz CD,

-             płyta CD.

 

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

 

Lp.

Czynności nauczyciela

Czynności dziecka

Uwagi

1.       

Powitanie dzieci poprzez powiedzenie „Dzień dobry”

Dzieci odpowiadają nauczycielce „Dzień dobry”.

 

2.       

Zabawa pt. „Baloniku nasz malutki.

Dzieci stoją w kole na dywanie, trzymając się za rączki. Nauczycielka razem z dziećmi recytuje rymowankę.

Dzieci chętnie biorą udział w zabawie.

3.       

Zabawa pt. „Kto lubi?

Dzieci siedzą w kręgu na dywanie. Nauczycielka zadaje pytania, na które dzieci odpowiadają wstając z miejsca.

Dzieci chętnie biorą udział w zabawie.

4.       

Zabawa ruchowo – oddechowa z wykorzystaniem chusty animacyjnej i baloników.

Dzieci stoją w kręgu. Trzymają w rączkach rozłożoną chustę animacyjną. Na chuście znajdują się trzy baloniki. Dzieci dmuchają w baloniki, tak by nie spadły na ziemię.

Dzieci chętnie biorą udział w zabawie.

5.       

Zabawa ruchowa z wykorzystaniem baloników.

Każde dziecko otrzymuje balonik. Dzieci bawią się balonikami w rytm muzyki.

Dzieci wykonują ruchy taneczne przy muzyce bawiąc się balonikami.

 

 

 

 

 

ZAPIS PRÓBNY DO DZIENNIKA:

 

I.                    1. Zabawa pt. „Baloniku nasz malutki”.

2. Zabawa pt. „Kto lubi?”.

Cele: zachęcanie dzieci do zabaw zespołowych.

II.                 Zabawa ruchowo – oddechowa z wykorzystaniem chusty animacyjnej i baloników. Cele: doskonalenie narządów mowy poprzez ćwiczenia artykulacyjne, emisyjne, oddechowe.

 

 

 

 

…………………………                                                                                                                       …………………………

(podpis praktykanta)                                                                                                                                                                                                                       (podpis opiekuna)

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin