Konspekt 3 doskonalenie chwytow i podań.doc

(37 KB) Pobierz

KOSZYKÓWKA

Temat lekcji:  Doskonalenie chwytów i podań

 

Klasa:

Czas: 45 min

Liczba ćw:

Cel poznawczy: Poznanie nowej formy ćwiczeń

Cel kształtujący: Kształtowanie chwytów i podań

Cel wychowawczy: Współpraca w grupach i z partnerem

Metoda: Poglądowa, analityczno-syntetyczna

Przybory: Piłki do mini koszykówki

 

lp

Tok lekcji

Opis ćw. Lub zabawy

Czas i ilość Powt.

Graficzny obraz ruchu

Uwagi metodyczne

I

Część wstępna:

- zbiórka

- powitanie

- sprawdzenie obecności

- podanie tematu lekcji- zadania

- zabawa ożywiająca

„Berek koszykarski”

Wybieramy berka. Kilka osób otrzymuje piłkę. Berek może złapać tylko osobę bez piłki. Zawodnicy podają sobie piłkę, aby nie zostać złapanym przez berka.

5 min

        N

  Xxxxxxxxx

  xxxxxxxxxx

 

 

 

 

Po sprawdzeniu obecności i przygotowania do lekcji przypominam o zasadach bezpieczeństwa na lekcji.

II A

Część główna:

-RR

-NN

-RR/NN

-TT w płaszczyźnie strzałkowej

-TT w płaszczyźnie czołowej

-TT w płaszczyźnie złożonej

-ćw mm grzbietu

-ćw mm brzucha

-podskoki

-przebieżki

-wieloskoki

 

 

 

Ćwiczenia techniczne bez piłki

W truchcie:

-podrzucanie piłki do góry i łapanie.

-podrzut piłki do góry, klaśnięcie i chwyt

-podrzut piłki do góry, obrót i chwyt

-krążenia ramion z piłką trzymaną w drugiej ręce

-przerzucanie piłki z ręki do ręki nad głową

- w siadzie płaskim przetaczanie piłki dookoła ciała.

 

- dobieg do poszczególnych linii boiska i powrót

15-20 min

 

Pamiętamy o dokładnym rozgrzaniu obręczy kończyny górnej.

 

II B

Ćwiczenia techniczne z piłką

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra szkolna

Pary stoją naprzeciwko siebie i w truchcie podania piłki:

-oburącz prawą i lewą ręką

- oburącz sprzed klatki piersiowej

- kozłem

- znad głowy

 

Mini koszykówka

20 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 min

 

Zwrócenie uwagi na to, aby podania były przekazywane zna dobieg.

 

Część końcowa:

Ćwiczenia rozluźniające.

Marsz dookoła sali: na 1 wysokie podniesienie rąk z głębokim oddechem na 2 głęboki wydech z opuszczeniem rąk.

2 min

 

 

 

Zbiórka, podsumowanie zajęć, zebranie sprzętu, pożegnanie

 

1 min

x x x x x x x x

 

           N

Po podsumowaniu zajęć wyznaczam dzieci do zebrania sprzętu, żegnam się.

 

 

2

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin