Konspekt 5 gry i zabawy wytrzymałościowe.doc

(37 KB) Pobierz

ATLETYKA TERENOWA

Temat lekcji:  Gry i zabawy z akcentem na wytrzymałość

 

Kl.

Czas: 45 min

Liczba ćw:

Cel poznawczy: poznanie nowych zabaw terenowych

Cel kształtujący: Kształtowanie wytrzymałości

Cel wychowawczy: Współpraca w grupach i z partnerem

Metoda: analityczno-syntetyczna

Przybory: woreczki, chorągiewki, szarfy, skakanki

 

lp

Tok lekcji

Opis ćw. Lub zabawy

Czas i ilość Powt.

Graficzny obraz ruchu

Uwagi metodyczne

I

Część wstępna:

- zbiórka

- powitanie

- sprawdzenie obecności

- podanie tematu lekcji- zadania

- zabawa ożywiająca

„Berek czarodziej” Jedna osoba jest berkiem, która goni pozostałych uczniów. Gdy berek dotknie którąś z osób uciekających, wówczas ta zatrzymuje się i przyjmuje postawę kuczną– jest zaczarowana. Partner, aby odczarować kolegę, musi przez niego przeskoczyć.

5 min

        N

  Xxxxxxxxx

  xxxxxxxxxx

 

 

 

 

Po sprawdzeniu obecności i przygotowania do lekcji przypominam o zasadach bezpieczeństwa na lekcji.

IIA

Rozgrzewka:

-RR

-NN

-RR/NN

-TT w płaszczyźnie strzałkowej

-TT w płaszczyźnie czołowej

-TT w płaszczyźnie złożonej

-ćw mm grzbietu

-ćw mm brzucha

-podskoki

-przebieżki

-wieloskoki

 

Ćwiczenia przygotowujące organizm do wysiłku

-W biegu naprzemianstronne krążenia RR w przód i w tył

- Obustronne krążenia RR w przód i w tył

-„zbieranie jabłek”

-skip C,A

- „zbieranie grzybków”

- krok odstawno- dostawny

- Przekładanka bokiem

 

- jak najszybsze wyskoki z ramionami wyrzuconymi w górę bezpośrednio następujących po sobie, z odbicia obunóż z przysiadu podpartego

- z przysiadu podpartego ćwiczący wyrzuca obie kończyny dolne do tyłu i powraca do pozycji wyjściowej staje ma baczność i wykonuje klaśnięcie rękami nad głową.

10 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60s

 

 

 

 

 

 

 

90s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabawa wytrzymałościowa

,,Walka o punkty  uczestnicy podzieleni na dwa równe zespoły. Jeden zespół zakłada szarfy. Wszyscy ustawiają się w szeregu lub dwóch szeregach na linii startu. Na gwizdek rozpoczynają bieg na dystansie 800 metrów. Starając się go ukończyć na jak najlepszej pozycji. Za pierwsze  miejsce biegacz otrzymuje liczbę punktów równą liczbie uczestników gry, za każde następne – o jeden punkt mniej. O zwycięstwie decyduje większa liczba punktów.

15 min

 

 

 

Część końcowa:

Ćwiczenia rozluźniające.

Wyprost- wdech, skłon- wydech

2 min

 

 

 

Zbiórka, podsumowanie zajęć, zebranie sprzętu, wspólny powrót do szkoły

 

2 min

x x x x x x x x

 

           N

Po podsumowaniu zajęć wyznaczam dzieci do zebrania sprzętu,

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin