konspekt 14 nauka rzutu do kosza z dwutaktu.doc

(46 KB) Pobierz
Kurs nauki pływania – konspekt nr 10 Nauka kraulowych ruchów NN na grzbiecie

 

KOSZYKÓWKA

Temat: Nauka rzutu do kosza z dwutaktu.

Cele główne  lekcji:                           

1.       Umiejętności: nauka rzutu po kozłowaniu

2. Motoryczność:  rozwijanie cech motorycznych poprzez ćwiczenia specjalistyczne, szybkość, zwinność

3.  Wiadomości: błąd kroków i podwójnego kozłowania

4Akcent wychowawczy :  współpraca w zespole, dyscyplina

Miejsce zajęć:  sala gimnastyczna

Czas trwania:  45 min.

Klasa:

Liczba ćwiczących: 

Przybory i przyrządy: piłki koszykowe, pachołki

 

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno - metodyczne

1.Czynności organizacyjno- porządkowe.

2.Motywacja do zajęć.

3.Rozgrzewka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.       Zbiórka  podanie tematu lekcji.

2.       Powitanie sportowe i  sprawdzenie obecności.

3.       Sprawdzenie gotowości do zajęć.

4.       Podanie tematu lekcji.

5.       Omówienie prawidłowej techniki rzutu z dwutaktu, wdrażanie do przepisów. Pokaz

 

1.       Zabawa ożywiająca „Berek inicjator”

 

 

2.       Bieg dookoła sali z kozłowaniem piłki, RP, RL, naprzemiennie.

3.       W biegu RR w przodzie z piłką dotykamy kolanami piłkę.

4.       Podrzut piłki w biegu oburącz nad głową.

5.       Podrzut piłki przysiad i w wyskoku chwyt piłki w jak najwyższym punkcie.

6.       Toczenie piłki po podłodze raz RP, raz RL.

7.       W biegu przekazywanie piłki RP do RL pod unoszonymi NN, zmiana z RL do RP.

8.       Piłka w RR, RR w przodzie, przeplatanka bokiem (zmiana kierunku).

9.       J.W. krokiem odstawno - dostawnym twarzą i tyłem do środka sali.

10.   Marsz w przysiadzie z niskim kozłowaniem.

11.   Pajacyki koszykarskie (podskoki z piłką w RR)

12.   W pozycji stojąc toczenie piłki dookoła NN.

13.   Odbicie piłki o parkiet i przejście pod piłką po kolejnym koźle.

14.   Przeskoki przez piłkę.

 

 

 

 

 

3 min

 

 

 

 

 

 

 

15 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dwuszeregu.

 

 

 

 

 

 

Każda osoba posiada piłkę, wszyscy poruszają się z piłką jak berek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U. ustawieni w rozsypce.

 

 

 

 

Złożenie piłek do magazynu.

 

 

 

 

4. Część główna, realizacja zad. głównego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Ćwiczenia uspakajające.

 

 

 

6. Czynności organizacyjno- porządkowe.

 

7.Nastawienie do aktywności pozalekcyjnej.

 

 

1.       Nauczyciel opisuje i pokazuje technikę wykonania rzutu z dwutaktu.

 

 

2.       Ustawienie naprzeciwko siebie, 1 rząd wzdłuż linii bocznej 2-3 m. od drugiego rzędu. U. wykonują pracę RR w miejscu.

 

3.       Stojąc na linii końcowej w szeregu ćwiczący wykonują dwutakt z miejsca z przeniesieniem ręki.

 

4.       To samo ćwiczenie z przeniesieniem ręki w górę.

 

5.       J.w. u. ćwiczenie wykonują po jednym koźle, potem po dwóch.

 

6.       Jedna osoba wykonuje siad rozkroczny, druga osoba wykonuje przeskok przez NN partnera, drugi krótki skok i przeniesienie RR.

 

7.       To samo ćwiczenie wykonujemy z wyrzutem piłki.

 

8.       Zawodnicy ustawieni z prawej strony kosza w odl. 3-4 m. Dwa kozły poprzedzają dwutakt i rzut na kosz.

 

9.       Rzut po kozłowaniu od połowy sali.

 

10.   Rzut do kosza po kozłowaniu przez całe boisko.

 

11.   Gra „Do pięciu podań”

 

 

 

1.       Marsz dookoła sali wykonując wdechy i wydechy ze wznosem RR.

 

 

 

1. Omówienie zajęć.

2. Omówienie błędów i pochwała.

3. Zebranie sprzętu i pożegnanie.

4. Zachęcenie do ćwiczeń samodzielnych w wolnym czasie

 

 

20 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 min

 

 

 

 

 

2 min

 

 

Zwracamy uwagę na pracę ręki do rzutu oraz odpowiednią pracę NN.

 

Ćwiczący dobierają się w pary.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zwracamy uwagę na bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

 

Staramy się poprawnie wykonać zadania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U. siedzą w siadzie skrzyżnym.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin