ludoterapia.rtf

(20 KB) Pobierz

I.              Dane osobowe:

 

1.      Imię i nazwisko Pelagia O. Reinhold P

2.      Jednostka chorobowa: Udar niedotlenny lewej półkuli mózgu, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie gospodarki lipidowej, niedowład połowiczy prawostronny, cechy afazji, stan po udarze krwotocznym mózgu, nadciśnienie tętnicze

3              Stan psychofizyczny:

- psychiczny-. Pozytywne nastawienie do ćwiczeń

fizyczny- występują częściowe problemy z pisaniem ,problemy z motoryką małą i dużą

.

 

II.              Konspekt:

 

1.              Prowadzący- Nowicka Paulina

2.              Miejsce – sala chorych

3.              Czas trwania- 50 minut

3.      Temat: Łamigłówki mądrej główki – gry dydaktyczne

4.      Rodzaj terapii- ludoterapia, gra dydaktyczna , elementy socjoterapii i psychoterapii

5.              Forma organizacyjna- czynna, idywidualna

6.      Metody pracy: oparta na słowie- instruktaż, oparta na obserwacji- pokaz, praktycznej działalności- ćwiczenia

7.              Środki dydaktyczne- krzyżówki, wykreślanki na kartkach, ołówki

8.              Cel ogólny: nabycie umiejętności kojarzenie hasła z opisem

9.      Cel szczegółowy:

·         stymulowanie elementarnych dyspozycji słowotwórczych

- niwelowanie i pokonywanie barier poznawczych

           - usprawnienie koordynacji wzrokowo- ruchowej

-          usprawnienie pamięci trwałej i świeżej

-          kształcenie wyobraźni

-          kształcenie skupienia uwagi na danej czynności

-          kształcenie zdolności kojarzeniowej

-          ćwiczenie spostrzegawczości

-          rozwijanie aktywności twórczej

-          ćwiczenie rozumienia trudnych i abstrakcyjnych pojęć

-          usprawnianie stawów międzypaliczkowych

-          kształcenie zdolności logicznego myślenia

-          nabywanie nowych wiadomości

-          rozwijanie zdolności poznawczych

-          ćwiczenie koncentracji uwagi

-          reagowanie na polecenia terapeuty

-          ćwiczenie poszczególnych miesni przedramienia i ramienia

-          rozpoznawanie związku między literami i tworzeniem słów

III.              Przebieg zajęć:

 

WSTĘP ( 5minut)

przygotowanie stanowiska pracy ,powitanie podopiecznego przedstawienie tematu zajęć

 

ROZWINIĘCIE (40 minut)

a.)    prowadząca podaje instrukcję do zajęć

b.)   prowadząca przeprowadza zajęcia

-          ćwiczenie I- wykreślanka wyrazowa

-          ćwiczenie II- krzyżówka

.

             

 

ZAKOŃCZENIE (5minut)

- zadanie pracy domowej- oglądanie programów o treści edukacyjnej

-podziękowanie za zajęcia,

-          zaproszenie na następne zajęcia

-          - posprzątanie stanowiska pracy

 

 

 

Literatura

k. milanowska “terapia zajęciowa”

j. halbig, r. Webner “bawimy się wszyscy”

 

Dostosowanie stanowiska pracy do potrzeb podopiecznych: pacjenci nie wymagają dostosowania stanowiska pracy.

 

Przestrzeganie przepisów BHP: przed zajęciami przewietrzenie sali, zapewnienie oświetlenia, odpowiedniej ilosci miejsc

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin