Dowód wpływu nr Egz. z dnia
Wpisano do rejestru ubytków
Data:
Protokół z dnia…..
Pan Ryszard Sołecki za zagubione materiały biblioteczne:
Księga inw.
Autor - Tytuł
Wartość
Nr inw.
Nr ubytku
Informacja naukowa –wybrane (…)z.34
15,00
Księga inw. Nr 5
Szkolny słownik motywów literackich.
W-wa: Świat Książki 2003
29,90
Przekazał:
Wpłacił kwotę……nie dotyczy…
Podpis czytelnika Podpis bibliotekarza
/-/ R.Sołecki
Wzór 1 Przykład protokołu jednostkowego na zagubioną książkę przez czytelnika i egzemplarz zastępczy
( czynność 1)
1. Pierwszą czynnością w ewidencji ubytków jest sporządzenie protokołu ubytku na podstawie księgi inwentarzowej oraz rejestru ubytku.
2.Sporządza się dwie kopie protokołu – drugi egzemplarz jest dowodem wpływu książki przekazanej przez czytelnika i stanowi podstawę wpisu do ewidencji sumarycznej wpływów (księgi akcesyjnej) lub do księgi inwentarzowej ( jedynie w przypadku, gdy biblioteka nie rejestruje dowodów wpływów).
3. W Rejestrze ubytków wpisuje się dowód ubytku pod bieżącym nr ( odrębnej w jednym roku lub numeracji ciągłej wszystkich numerów ubytku w rejestrze z zaznaczeniem roku). W tym przykładzie nr 15/08.
Ustala się numery jednostkowe ubytków wg. kolejności numerów bieżących w rejestrze (numeracja odrębna dla danego roku –rubryka 4). Następnie ogólną liczbę jednostek wg. przyczyny ubytku. Powtarza się ten sam nr bieżący w przypadku pojedynczych egzemplarzy.
4. W księdze inwentarzowej przekreśla się nr inw. kreską ukośną (kolorem czerwonym) i wpisuje się numer protokołu i numer ubytku.
Dowód wpływu nr
Protokół z dnia 1.12.2008 r.*
101
* Na podstawie Rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki w sprawie zasad ewidencji materiałów bibliotecznych z dnia 5 listopada 1999 roku (Dz. U 1999 nr 93 poz.1077)
Wzór 2: Protokół ubytku – drugi egzemplarz będący dowodem wpływu rejestrujący źródło wpływu egzemplarz zastępczy
realmat5