Powiedzcie moim drogim kapłanom.docx

(97 KB) Pobierz

 

„Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom,
że„Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom,
że muszą mocniej wierzyć!
Muszą chronić wiarę Kościoła”

„Powiedzcie moim drogim kapłanom,
aby modlili się na różańcu!
Aby każdego dnia modlili się na różańcu” muszą mocniej wierzyć!
Mą chronić wiarę o się na różańcu”

 

Apostolat Margaretka zrodził się w Medziugorju i jest teraz rozpowszechniony na całym świecie. Jest on odpowiedzią na wezwania Matki Bożej Królowej Pokoju, która wielokrotnie mówiła, aby modlić się za kpałanów.
Najświętsza Maryja Panna, która od 1981 r. objawia się w Medziugorju, ukazała się o. Jozo Zovko byłemu proboszczowi parafii i płakała z powodu kapłanów. Ojciec Jozo powiedział później:


...i Matka Boża płakała z powodu kapłanów. Płakała nie dlatego, że jesteśmy gorsi od innych. Nie! Matka Boża płakała, gdyż zapomnieliśmy wpatrywać się w tajemnicę kapłaństwa.  Maryja pragnie, abyśmy szukali kapłanów. Ponad 70 tys. kapłanów porzuciło powołanie, gdyż członkowie Kościoła o nich zapomnieli, nie modlili się więcej za nich. Upadli więc z powodu braku modlitewnej pomocy ze strony Kościoła! Byli zdolni, wykształceni, ale zabrakło duchowej pomocy Kościoła.
Matka Boża pragnie, aby Kościół kochał swych kapłanów, gdyż kapłan jest jak Mojżesz, prowadzący swój lud. Bez kapłana Kościół nie wiedziałby, dokąd iść. Bez nich nie ma chrześcijańskiego: sakramentalnego życia, nie ma Eucharystii. Bez nich bylibyśmy jak latorośle oddzielone od winnego krzewu.
Matka Boża pragnie, aby kapłani ponownie wrócili do twojego serca, do twojej modlitwy, do twojej rodziny; abyśmy ich ochraniali.
W czasie jednego z kazań mówiłem o kapłanach. Zrozumiała mnie pewna pani profesor, która przybyła do Medziugorja z Kanady. Zrozumiała i zainicjowała apostolat modlitwy za kapłanów. Porzuciła Uniwersytet, aby tworzyć wieczerniki za kapłanów w całej Ameryce. Nazwała ten apostolat «Margerytka” od kwiatu – margerytka.
W centrum symbolicznego kwiatu wpisane jest nazwisko księdza, a wokół niego na siedmiu płatkach nazwiska osób, które składają przed Najświętszym Sakramentem przyrzeczenie wieczystej modlitwy. Przyrzekają, że przez całe życie, w wybranym dniu tygodnia, będą modlić się za wybranego kapłana. Nie przez miesiąc, nie przez rok, ale przez całe życie!
Pierwsza taka „Margerytka” powstała tutaj w Medziugorju, a w jej centrum wpisano moje imię. Chętni, którzy wpisali swe imiona na siedmiu płatkach, złożyli przyrzeczenie, że będą modlić się za mnie przez całe swe życie! Teraz czuję się jak mała rybka w wodzie.
Codziennie Kościół się modli się za mnie! Zachowuje mnie w swoim sercu, myśli o mnie! Właśnie tego chce Matka Boża, pragnie żeby chrześcijanie umieszczali swych kapłanów w centrum swej modlitwy, swoich serc i myśli.
Mówię do was jak brat, jak ksiądz, jak spowiednik. Módlcie się za nas każdego dnia, ponieważ jesteśmy słabi. Bez waszej pomocy nie możemy wam głosić Ewangelii, nie możemy dla was dokonywać przeistoczenia w czasie Eucharystii. Przyjmijcie zaproszenie Maryi i wprowadźcie je w życie!  Tylko w ten sposób możecie przeżyć wielkie i głębokie doświadczenie Kościoła.

Zróbcie margerytkę dla swoich kapłanów!"

Jak stworzyć Margaretkę dla kapłana?

Grupa siedmiu osób zbiera się w postanowieniu dożywotniej modlitwy za wybranego kapłana. Każda z nich wybiera sobie jeden dzień tygodnia, w którym będzie się modlić. Proponowana modlitwa dla każdej z osób:

O Jezu Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby uczynić ich rybakami dusz ludzkich, Ty, który pociągnąłeś ku Sobie ks. ...(imię kapłana).... uczyń Go Swoim gorliwym naśladowcą i sługą. Spraw, aby dzielił z Tobą pragnienie powszechnego odkupienia, dla którego na wszystkich ołtarzach ponawiasz Swoją Ofiarę. Ty o Panie, który żyjesz na wieki, aby wstawiać się za Twoim ludem, otwórz przed Nim nowe horyzonty, by dostrzegał świat spragniony światła prawdy i miłości; by był solą ziemi i światłością świata. Umacniaj Go Twoją mocą i błogosław Mu. Święty ...(imię patrona) …, którego imię nosi ks. ...(imię kapłana)... Twojej szczególnej opiece polecam Go dzisiaj. Proszę Cię, abyś wstawiał się za Nim przed Bogiem i pomagał Mu we wszystkich potrzebach. Spraw, aby dochował Bogu wierności i owocnie pracował dla Jego większej chwały. Maryjo strzeż Go przed wszelkim złem. Amen.

oraz

Koronka Pokoju z Medziugorja:
- paciorek pod krzyżykiem „Wierzę w Boga”
kolejne trójki to:
- 7 razy („Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo”, „Chwała Ojcu”).

Trzy pierwsze trójki odmawia się w intencji zwycięstwa Maryi w posłudze danego kapłana, trzy kolejne – o pokonanie szatana, siódmą trójkę za tryumf Niepokalanego Serca Maryi i pokój na świecie.

Zamiast wyżej podanych modlitw można w intencji kapłana ofiarować inną modlitwę, przykładowo dziesiątkę różańca. Zaleca się jednak, aby odmawiać Koronkę Pokoju z Medziugorja, gdyż tam powstał ten Apostolat i Matka Boża prosiła o jej odmawianie. Można też powiązać każdą z siedmiu trójek z prośbą o odrodzenie siedmiu darów Ducha Świętego (mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej), gdyż Matka Boża pragnie zanurzać kapłanów w mocy Ducha Świętego. W niektórych Grupach poszczególne dni tygodnia związane są z określonymi darami Ducha Świętego. W tym przypadku każda osoba z „siódemki” uprasza dla kapłana konkretny dar Ducha Świętego – przypisany do danego dnia tygodnia.

Złożenie przyrzeczenia:

Siedem osób zbiera się w ustalonym wcześniej dniu i składa wieczyste przyrzeczenie modlitwy za kapłana. Jeżeli zdarzy się, że któreś z siedmiu osób umrze wcześniej niż kapłan, można zastąpić tę osobę inną, o ile istnieje taka możliwość. W przypadku śmierci kapłana, Grupa nie  przestaję się za niego modlić, gdyż on również może potrzebować modlitw po swojej śmierci. Przykładem przyrzeczenia może być następująca formuła:

Boże w Trójcy jedyny i Maryjo, Królowo Pokoju, w ramach powstałego w parafii w Medziugorju Apostolatu Margaretka przyrzekam wieczystą modlitwę za księdza (...) . Moje przyrzeczenie zanurzam w chwalebnym Krzyżu Chrystusa i Niepokalanym Sercu Maryi. Amen.

Lub tekst ślubowania odczytuje kapłan celebrujący Mszę św:

„Oto w dniu dzisiejszym, w święto (...) podejmujemy nieustającą modlitwę na terenie naszej parafii za kapłana (...) W ten sposób odpowiadamy na apel Królowej Pokoju i Matki Kapłanów , proszącej o pomoc modlitewną dla wszystkich kapłanów całego świata. Apostolat „Margaretka” obejmuje powoli obie półkule Ziemi. Dlatego dziś przed Najświętszym Sakramentem, przed Chrystusem Królem Wszechświata potwierdzamy gotowość modlitewnej opieki nad nimi.
Pytam Was:

1. Czy chcecie się modlić za kapłana (...)?

2. Czy będziecie się modlić w każdym dniu, przez całe życie prosząc o opiekę nad Nim?

3. Czy obejmiecie ramionami Serce całe mozolne jego życie?  Dziękuję Wam w imieniu Najświętszego Serca Jezusa i Maryi, również w imieniu ks. (...) którego otoczycie modlitewną troską. Proszę również o modlitwy za tych kapłanów , którzy czekają na dalsze Margaretki”.  (Echo Medziugorje Nr 155 z XII.2000)

Zaleca się, aby złożenie przyrzeczenia miało miejsce podczas Mszy świętej, w dniu, w którym wypada niedziela lub święto kościelne. Jeśli jest to możliwe, Grupa siedmiu osób powinna być w stanie łaski uświęcającej i po Komunii świętej wypowiedziała przyrzecznie razem lub każdy z osobna, na głos lub w cichości serca. Dobrze jest, aby przyrzeczenie było wypowiedziane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, w obecności kapłana, któremu wręcza się Margaretkę. Najważniejsze jest to, aby wszystko uczynić w całkowitej wolności serca. Wskazane jest również, aby  blankiety Margaretki zostały poświęcone przez kapłana.
W przypadku gdy Grupa nie może się zebrać razem w jednym miejscu, osoba organizująca Margaretkę ustala dla wszystkich dzień, w którym każdy osobiście złoży przyrzecznie Bogu i Maryi w miejscu, w którym aktualnie przebywa. Przyrzeczenie można odnowić jeśli zaistnieje możliwość spotkania się całej Grupy.

Uwagi:

Osoba organizująca Margaretkę, wręcza jej wypełniony blankiet kapłanowi oraz wszystkim osobom z Grupy, wraz z modlitwą.

Bóg pobudza niektóre osoby do aktywnego włączenia się  tego rodzaju apostolat. Dlatego też czując wenętrzną potrzebę serca, każda osoba może należeć do wielu Margaretek, za wielu kapłanów.

 

Po złożeniu przyrzeczenia Grupa nie ma obowiązku zbierania się wspólnie na modlitwie. Każdy może modlić się w danym dniu,

tam gdzie aktualnie przebywa.

Zaleca się, aby poprzez własny przykład zachęcać innych do włączenia się w ten apostolat.

Margaretka


Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie. (...) Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje (Mt 6, 19-21).
 
Dam wam pasterzy według mego serca, by was paśli rozsądnie i roztropnie (Jr  3,15).

 

Osoby  pragnące włączyć  się do apostolatu Margaretka,proszę o kontakt.

                         

                                                  e-mail   anzgaria@wp.pl

 

Prosze o podanie swoich danych osobowych wraz z pełnym adresem do kontaktu

 

 

                             Margaretki mają złote serca

                                -  i  Ty bądż również taki!

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin