Jędrne pośladki.doc

(171 KB) Pobierz

Jędrne pośladki

              Doprowadzenie pośladków do idealnego stanu wbrew pozorom nie jest ani trudne ani nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy odrobina dobrej woli (a jak wiadomo u niektórych kobiet z nią ciężko) i skuteczne kosmetyki.Mówiąc o dobrej woli chodzi mi o utrzymywanie odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeniach. Wiadomo, że efektu nie zobaczycie w tydzień, ale już po 3-4 tygodniach powinniście zauważyć dużą zmianę w kształcie pupy i wyglądzie skóry. Dieta, której należy przestrzegać jest banalnie prosta. Wystarczy nie jeść Fast fordów oraz słodyczy. Zastąp je owocami i warzywami najlepiej zawierającymi dużo błonnika, czyli malinami, porzeczkami, jabłkami, pomarańczą, grejpfrutami, avocado, burakami, selerem, marchewkami, pomidorami, fasolą i otrębami pszennymi. Zamiast zwykłych chipsów wypróbuj np. bananowe. Jeśli nie możesz obejść się bez słodyczy ustal sobie, że co 3 dzień możesz zjeść np. 3-4 cukierki, 3 kosteczki czekolady lub wypić pół szklanki słodzonych soków lub napojów gazowanych.Oczywiście najlepszym ćwiczeniem na wymodelowanie pośladków są przysiady. Jeśli masz dobra kondycje możesz pokusić się nawet o 100 przysiadów dziennie. Mniej sprawnym fizycznie polecam ćwiczenia na nogi i pośladki z działu fitness (efekty widać już po tygodniu). Najgorszym problemem kobiecych pośladków jest cellulit i szorstka skóra. Raz na tydzień warto zetrzeć martwy naskórek pośladków albo przy pomocy sizalowej rękawicy albo peelingu gruboziarnistego (może być sól do kąpieli). Pomocne są również naprzemienne natryski zimne i ciepłe. Na wygładzenie i ujędrnienie skóry stosuj kosmetyki modelujące i antycellulitowe. Po nałożeniu takiego kosmetyku przez 15 minut masuj pośladki za pomocą gumowego lub drewnianego masażera z wypustkami.

W gabinecie kosmetycznym możesz poddać się wielu zabiegom, które ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej i poprawiają pracę układu krwionośnego i limfatycznego.

 

images.jpeg

 

 

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym:

v     okłady z błota morskiego

v     krioterapia

v     mineralna maska z alg

v     argilloterapia

v     kapsuła spa

v     masaż ręczny

SŁOWNICZEK

             

Okłady z błota morskiego -delikatny peeling, okład z błota Morza Martwego, kapsuła SPA lub nagrzanie kołderką elektryczną, wmasowanie kremu ujędrniającego. Zabieg na bazie silnie zmineralizowanego czarnego błota pochodzenia roślinnego (głównie algi) o właściwościach głębokiego wnikania w pory skóry, błoto intensywnie oczyszcza, dotlenia i odżywia skórę, a jego napinanie się na skórze oraz zdolność zachowania ciepła stymuluje krążenie krwi co przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Łagodzi napięcie mięśni i bóle stawów, pomaga w chorobach reumatycznych, wspomaga leczenie egzemy, trądziku i innych schorzeń skórnych.

zabieg_1.jpg

Krioterapia- (gr. krýos - zimny + gr. therapeía - leczenie) to w medycynie leczenie zimnem.Wyróżnia się krioterapię miejscową (zwana inaczej kriodestrukcją) oraz krioterapię ogólną.Krioterapia miejscowa polega na przyłożeniu przy pomocy specjalnego aplikatora bardzo niskiej temperatury, która dostarczana jest do miejsca zmienionego chorobowo. Zabieg zamrażania i rozmrażania powtarza się w jednym cyklu kilkakrotnie. Doprowadza to do zamarzania zawartości komórek, pękania błon biologicznych i w konsekwencji destrukcji tkanki. Krioterapia miejscowa stosowana jest do leczenia:zmian skórnych łagodnych i złośliwych (np. brodawki skórne, choroba Bowena)zmian powstałych na błonach śluzowych (np. leukoplakia, pachydermia, kłykciny kończyste)destrukcji zmian łagodnych i nowotworowych w obrębie jamy brzusznej, zwłaszcza wątroby (np. naczyniak)

Krioterapia ogólna polega na poddaniu całego ciała przez krótki czas (do 3 minut) działaniu bardzo niskich temperatur (od -160 do -100°C). Powodować to ma reakcje organizmu na zimno, które są korzystne w leczeniu wielu chorób. Organizm człowieka, przez lata przyzwyczaja się do różnych zakażeń, infekcji, oraz stanów zapalnych. Tym samym po jakimś czasie przestaje je samoistnie zwalczać. Dlatego pod wpływem niskich temperatur, organizm człowieka na nowo tworzy mapę zagrożeń, infekcji i stanów zapalnych i znów zaczyna produkować przeciwciała, które je zwalczają. Tym samym zostaje na nowo pobudzona naturalna ochrona immunologiczna organizmu.

Krioterapię można stosować m.in. w takich przypadkach jak:             

v     zapalenia stawów (reumatoidalne, młodzieńcze przewlekłe, reaktywne, łuszczycowe, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa)

v     zmiany zapalne stawów o podłożu metabolicznym - dna moczanowa

v     przewlekłe zapalenie kręgosłupa szyjnego

v     zespół bolesnego barku

v     zapalenie okołostawowe ścięgien, torebki stawowej i mięśni

v     zespół fibromialgii (choroby reumatyczne tkanek miękkich)

v     zwichnięcie i skręcenie urazowe stawów

v     uszkodzenie łękotki

v     naderwanie ścięgien i mięśni

v     zwalczanie przewlekłego i patologicznego bólu (metoda zachowawcza)

v     zwalczanie odruchowej i ośrodkowej spastyczności mięśni w procesie rehabilitacji neurologicznej

v     ostre i zadawnione urazy sportowe i pooperacyjne

v     oraz dla odnowy biologicznej

v     u przemęczonych fizycznie i psychicznie osób dorosłych

v     u sportowców wyczynowych

 

 

Przeciwwskazania:

v     krioglobulinemia

v     kriofibrynogemia

v     αgammaglobulinemia

v     nocna napadowa hemoglobinuria

v     ropno-zgorzelinowe zmiany na skórze

v     neuropatie układu współczulnego

v     niedoczynność tarczycy

v     znaczna niedokrwistość

v     stosowanie niektórych leków (neuroleptyki, alkohol)

v     wyniszczenie i wychłodzenie organizmu

v     schorzenia mięśnia sercowego lub aparatu zastawkowego serca w okresie niewydolności krążenia

v     przecieki żylno-tętnicze w płucach

v     ciężkie postacie dusznicy bolesnej wysiłkowej i dusznicy bolesnej spontanicznej

v     różnego pochodzenia ostre schorzenia dróg oddechowych

v     miejscowe zaburzenia ukrwienia

v     zaawansowana miażdżyca

v     choroba nowotworowa

v     zespół Prinzmetala

v     obecność miejscowych odmrożeń

v     uszkodzenia skóry

v     nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia

v     klaustrofobia

v     wiek powyżej 65 lat

v     zaburzenia rytmu serca przy jego częstości wyższej od 100/min.

v     przebyte zakrzepy żylne i zatory tętnic obwodowych

images.jpeg

Argilloterapia - Glinka naturalna.Argilloterapia to naturalna metoda leczenia i upiększania za pomocą glinki naturalnej.Nadal jest niedoceniana przez polskie społeczeństwo. Ciągle brakuje specjalistów propagujących tę dziedzinę medycyny naturalnej, a w mediach rzadko spotyka się informacje na ten temat.

Chciałabym to zmienić i propagować stosowanie cudownych kosmetyków i naturalnych leków jakimi są produkty z glinki. W oficjalnej medycynie leczenie glinką stosuje się przy schorzeniach skóry, chronicznych i ostrych stanach zapalnych stawów, kręgosłupa, mięśni, nerwów obwodowych, stanach pourazowych (stłuczeniach, rozciągnięciu więzadła, złamaniach kości), chronicznych i stanach zapalnych schorzeń żeńskiej sfery płciowej, chronicznym stanie zapalnym woreczka żółciowego, chronicznych zaparciach i innych. Glinka jest również komponentem wielu bardzo znanych preparatów leczniczych oraz kosmetyków. Glinka ma w zasadzie wszystkie makro i mikroelementy, niezbędne dla człowieka, takie jak: krzem, fosfor, żelazo, azot, wapń, magnez, potas aluminium, cynk, miedź, selen itd. przy czym w formie dobrze przyswajalnej przez organizm człowieka.

Skondensowane pierwiastki w glince gwarantują uzupełnienie niedoboru pierwiastków i soli mineralnych w organizmie.

 

 

 

images.jpeg

 

 

Mineralna maska z alg- Naturalne algi zawierają bogactwo makro i mikroelementów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania skóry i utrzymania jej w dobrej kondycji.

Bogaty skład sprawia, że algi mają wielokierunkowedziałanie na skórę:

v     oczyszczają - absorbując zanieczyszczenia

v     i nadmiar tłuszczu z powierzchni skóry,

v     tonizują, odtruwają - dostarczając żelaza

v     wzmacniają procesy usuwające toksyny ze skóry,

v     regenerują i spowalniają procesy starzenia,

v     remineralizują, poprawiają napięcie skóry i ją wygładzają,

v     łagodzą podrażnienia, zmniejszają zaczerwienienie,

v     dotleniają i nawilżają.

Efekty stosowania maski:

v     stymuluje produkcję kolagenu i elastyny,

v     poprawia gęstość i wzmacnia strukturę skóry,

v     napina i wygładza skórę,

v     modeluje owal twarzy,

v     neutralizuje wolne rodniki,

v     głęboko nawilża,

v     poprawia koloryt skóry,

v     łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, STOSOWANIE:

Maskę nakłada się na twarz dokładnie oczyszczoną,najlepiej po wmasowaniu serum odpowiedniego dla danej skóry.Wymieszać dwie miarki proszku (miarka załączona jest do każdego opakowania)oraz 2 i pół miarki zimnej wody mineralnej, do uzyskania gładkiej masy.Rozłożyć maskę równomiernie na całą twarz i szyję. Zabezpieczyć wcześniej wilgotnymi płatkami brwi i rzęsy.Po kilku minutach maska tężeje.Po 20 minutach maskę zdjąć w całości 367494955.jpeg.

KAPSUŁA SPA-lekarze i naukowcy dokładają wszelkich starań aby maksymalnie wydłużyć czas młodości i zdrowia człowieka. Kapsuła SPA to kolejny krok w dziedzinie kosmetyki i odnowy biologicznej. Nowoczesne urządzenie ,które spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających osób. Kapsuła SPA jest doskonałym uzupełnieniem zabiegów na ciało.

Kapsuła urody i zdrowia:

 

v     wyszczuplanie

v     detoksykacja

v     relaks

v     większa odporność organizmu

v     zdrowie

 

Funkcje kapsuły:

 

v     sauna parowa

v     aromaterapia

v     koncentraty lecznicze, kosmetyczne

v     wygrzewanie masek

v     bicze szkockie

v     ozonoterapia

v     tlenoterapia

v     koloroterapia

 

Nowoczesne urządzenie służące do zabiegów kosmetycznych, relaksacyjnych, a także wykorzystywane w lecznictwie. Kapsuła EDO to doskonałe połączenie nowoczesności i tradycji. Główną funkcją kapsuły jest sauna parowa. Jest to doskonałe połączenie ciepła i wilgoci.

kapsula-spa.jpg

Masaż ręczny- zwiększa przemianę materii, poprawia cyrkulację krwi danych części organizmu przez miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, łagodzi ból, zmniejsza napięcie mięśni i ilość podściółki tłuszczowej.

 

Wskazania:              Masaż odchudzający: otyłość lub miejscowy przerost tkanki tłuszczowej.

 

Masaż leczniczy: bóle kostno- mięśniowo- stawowe, przewlekłe stany zapalne w zakresie układu kostno-stawowego, zaniki lub osłabienie mięśni, przykurcze, niedowłady, dyskopatia, bóle po wysiłku fizycznym.Masaż regenerujący: zaburzenia układu krążenia, ogólne zmęczenie psycho- fizyczne, bezsenność.

 

 

images.jpeg

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin