Paznokcie fiberglass - opis metody
Jedną z najbardziej naturalnych technik przedłużania paznokci jest metoda Fiberglass, która szybko zdobywa swoją popularność.
Paznokcie Fiberglass, czyli regeneracja jedwabiem
Jedną z najbardziej naturalnych technik przedłużania paznokci jest metoda Fiberglass, która na dziś ustępuje jeszcze popularności żelowi czy akrylowi. Obserwujemy jednak, że popularność jedwabiu znacząco wzrasta, w szczególności w środowiskach bardziej zamożnych. Ta technika jest szczególnie popularna wśród naszych sąsiadów z zachodnich krajów UE (Irlandia, Szwecja, Holandia).
Technikę Fiberglass najczęściej stosujemy u klientek jako regenerację i łączenie nadłamanej, przepiłowanej lub problemowej płytki paznokcia. Jest także formą odżywki zakładanej na płytkę na okres 6 tygodni. Fiberglass jest także często związany z delikatną techniką zdobniczą, w szczególności opartą o motywy Lacingu ASP (techniki zatapiania koronek opracowanej przez ASP p. Krystyny Łenczyńskiej). Wiodącymi ozdobami do paznokci jakie stosujemy przy technice Fiberglass, są ozdoby jedwabne oraz suszone kwiaty.
Matoda Fiberglass adresowana jest przede wszystkim do klienta wymagającego, osób z klasą, pragnących nabyć ekskluzywną usługę. Warto pamiętać, że to podejście kontrastuje z ceną materiałów. O wiele tańszy zabieg akrylu czy żelu wymaga zakupu o wiele droższych materiałów. Kompletny zestaw Fiberglass może kosztować nawet zaledwie 100 zł.
Kroki które należy wykonać aby wykonać paznokcie jedwabne (fiberglass):
Dezynfekcja
Matowienie płytki białym blokiem BelArte
Docięcie z jedwabiu kształtu płytki
Przykrycie płatka resiną
Aktywacja poprzez spryskanie aktywatorem Fiberglassu
Odczekanie ok. 1-2 min, aż resina wyschnie
Ponowne zmatowienie powierzchni białym blokiem
Tworzenie krzywej C - należy dołożyć do 7 warstw resiny (nakładając ją na środek tworzymy "piramidkę"), każdą z nich zaktywować Akrywatorem BelArte i zmatowić blokiem
Ostatnią warstwą resiny należy przykryć całą powierzchnię paznokci fiberglass
Firma BelArte wprowadziła w tym tygodniu nowość - kompletny biologiczny system Fiberglassu. Do kompletnego systemu wliczamy:
Aktywator - szybkoschnący biologiczny płyn aktywujący resinę, wraz z atomizerem (spryskiwaczem)
Resina - rzadka, ciekła resina budująca, bardzo mocno nabłyszczająca, doskonale nadaje się do metody Fiberglass i FiberŻel (żel nabłyszczony resiną)
Włókno Fiberglass - jedwab samoprzylepny o klasycznym kształcie, w odróżnieniu od wielu włókien dostępnych na rynku, po nasączeniu resiną nie jest widoczna faktura włókna
Fiberglass jest zabiegiem często wykonywanym w domu. Polecamy jednak także odbycie kursu z tej metody. Jedną z niewielu firm prowadzących szkolenia z zakresu metody Fiberglass jest Akademia Sztuki Piękności Krystyny Łenczyńskiej. Fiberglass jest 1-dniowym kursem odbywającym się w sobotę - warto odwiedzić ASP w Krakowie, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę o technikę, którą niekoniecznie znają wszystkie Twoje koleżanki.
Kathrinesss