,,Where is the Genie”.doc

(47 KB) Pobierz
Scenariusz zajęć języka angielskiego:

Scenariusz zajęć języka angielskiego:

 

 

Nazwisko i imię prowadzących:   Karolina Machowska, Katarzyna Gruszczyńska

Data:                                              14.01.2009r        

Miejsce prowadzenia zajęć:          Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku, ul. Walecznych 20

Czas:                                               45 min

Opiekun:                                        mgr Agata Rychlik

Temat:                                            ,,Where is the Genie?”

 

Cele operacyjne:

Uczeń:

·         nazywa i poprawnie wymawia słownictwo związane z umeblowaniem,

·         potrafi wskazać słowo niepasujące do pozostałych (związane z pomieszczeniami i umeblowaniem),   

·         zna i potrafi poprawnie posługiwać się określeniami:  ,,on,’’ ,,in,’’ ,,under.’’

·         rozumie pytanie: ,, Where is the Genie?’’

·         potrafi budować zdania z wykorzystaniem: ,, on/in/under” na podstawie obrazka.

 

Cele wychowawcze:

Uczeń:

·         współpracuje z nauczycielem w czasie zajęć,

·         zachowuje porządek na ławce,

·         w skupieniu wykonuje ćwiczenia wyznaczone przez nauczyciela,

·         słucha poleceń nauczyciela.

 

Metody pracy:

·         Słowne- rozmowa,

·         Oglądowe- wyjaśniające,

·         Praktyczne- ćwiczenia.

 

Metody aktywizujące:

·         Metody hierarchizacji,

·         Metoda twórczego rozwiązywania problemów.

 

Formy pracy:

·         Konwencjonalne: podręcznik (English Adventure 2),zeszyt ucznia, krzyżówka, wycinanka z obrazkami, magnesy, tablice, kreda, nożyczki, klej.

 


Przebieg zajęć:

 

1)     Przywitanie się z dziećmi i sprawdzenie listy obecności.

 

Część wstępna:  (8min)

 

1)     Nauczyciel wiesza na tablicy krzyżówkę z obrazkami, na których są umieszczone elementy umeblowania domu ( bed, chair, table, box, cupboard, carpet, bath) w celu przypomnienia słownictwa. (ZAŁĄCZNIK NR 1). Dzieci wspólnie nazywają przedmioty i rozwiązują taką samą krzyżówkę w podręczniku( ćw. 1 str. 104). Po jej uzupełnieniu dzieci wspólnie odczytują nazwy. Następnie uczniowie z pomoca nauczyciela wykonują ćw. 3 ze str. 104. po zakończeniu nauczyciel zadaje pracę domową- ćw. 11 str. 103.

 

Rozwinięcie: (30min)

 

1)      Dzieci wycinają obrazki z podręcznika. Takie same znajdują się na tablicy. Najpierw nauczyciel wypowiada zdanie, np. :,, The Genie is in the lamp.” Zadaniem uczniów jest wskazanie na tablicy obrazka odpowiadającego wypowiedzi nauczyciela.

2)      W kolejnym ćwiczeniu nauczyciel wypowiada kolejno zdania. Zaś uczniowie wybierają właściwy obrazek spośród wyciętych przez siebie i podnoszą go do góry.

3)      Na zakończenie dzieci wklejają obrazki do zeszytu i  tworzą zdania opisujące gdzie jest Genie. 

 

Część końcowa:  (7 min)

 

1)   Podsumowanie zajęć.

2)   Pożegnanie.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin