UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI
WYDZIAŁ INŻYNIERII LĄDOWEJ
I ŚRODOWISKA
TEMAT: Obliczenie izolacji termicznej i zapotrzebowania na ciepło w domku jednorodzinnym.
Gr. 23 B
Rok akademicki 2006/2007
Projekt Budowlany
DOMEK JEDNORODZINNY
Inwestor: Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra, ul. Podgórna 50
Projektował: Sebastian Kasperowicz
Teczka zawiera:
1. Opis techniczny do projektu budowlanego
2. Plan zagospodarowania terenu w skali 1:500 (rys. 1)
3. Rzut piwnicy w skali 1:50 (rys. 2)
4. Rzut parteru w skali 1:50 (rys. 3)
5. Rzut dachu w skali 1:50 (rys. 4)
6. Przekrój poprzeczny A-A w skali 1:50 (rys. 5)
7. Widok elewacji w skali 1:50 (rys. 6)
OPIS TECHNICZNY
Do projektu budynku jednorodzinnego zlokalizowanego w Wroniawach przy ul. Szkolnej Dz. 4.
1. DANE OGÓLNE
Adres inwestycji:
Wroniawy
Ul. Szkolna 4.
Inwestor:
Sebastian Kasperowicz
Uniwersytet Zielonogórski
ul. Podgórna 50
Zielona Góra
2. PODSTAWA OPRACOWANIA
- Aktualny podkład geodezyjny.
- Uzgodnienie programu.
3. ZAWARTOŚĆ OPRACOWANIA
-część architektoniczna.
4. DANE TECHNICZNE
I. Powierzchnia zabudowy - 9,55x10,45+(1,70+1,20)x1+(3,55+2,90)x1=109,14 m2
II. Powierzchnia całkowita (Pc):
Powierzchnia całkowita parteru: (Pc)-parteru=99,7975 m2
Powierzchnia całkowita piwnicy: (Pc)-piwnicy=38,456 m2
Powierzchnia całkowita poddasza nieużytkowego:(Pc)-poddasza=99,7975 m2
Powierzchnia całkowita (Pc)=2*99,7975+38,456=238,051 m2
III. Powierzchnia wewnątrz kondygnacji (Pwk)
Pwk= Pc-Psz
Powierzchnia zajęta przez ściany zewnętrzne Psz
Psz-parteru=2*(0,40*10,45)+ 2*(0,40*9,55)-(3*1,80+2*1,1)=8,4 m2
Psz-piwnicy=0,4*10,45+2*0,4*3,68+0,25*10,45-(1+1,8+0,9+0,8)=5,24 m2
Powierzchnia wewnątrz kondygnacji parteru:
Pwk-parteru=Pc-parteru – Psz-parteru
Pwk=99,7975-8,4=91,3975 m2
Powierzchnia wewnętrzna piwnicy:
Pwk-piwnicy= Pc-piwnicy – Psz-piwnicy
Pwk-piwnicy=38,456-5,24=33,216 m2
Powierzchnia wewnętrzna kondygnacji:
Pwk=Pwk-parteru + Pwk-piwnicy
Pwk=91,3975+33,216=124,6135 m2
IV. Powierzchnia konstrukcji Pk:
Powierzchnia ścian wewnętrznych parteru Psw-parteru
Psw-parteru=3,88*0,25+1,26*0,25+0,38*1,77+
(9,65*0,12-3*0,9)*2+0,12*3,03+2*1,6*0,12-2*0,9+0,12*3,88=3,1468 m2
Powierzchnia ścian wewnętrznych piwnicy Psw-piwnicy
Psw-piwnicy=1,26*0,25-0,9+1,77*0,38=0,0876 m2
Powierzchnia konstrukcji parteru Pk-parteru
Pk-parteru=Psz-parteru – Psw-parteru
Pk-parteru= 8,4+3,1468=11,5468 m2
Powierzchnia konstrukcji piwnicy Pk-piwnicy
Pk-piwnicy=Psz-piwnicy – Psw-piwnicy
Pk-piwnicy=5,24+0,0876=5,3276 m2
Powierzchnia konstrukcji
Pk=11,5468+5,3276=16,8744 m2
V. Powierzchnia kondygnacji netto Pnk.
Pnk=Pck – Pk
Powierzchnia kondygnacji netto parteru
Pnk-parteru=99,7975 – 11,5468=88,2507 m2
Powierzchnia kondygnacji netto piwnicy
Pnk-piwnicy= 38,456-5,3276=33,1284 m2
Powierzchnia kondygnacji netto
Pnk=88,2507+33,1284=121,3791 m2
VI. Powierzchnia użytkowa kondygnacji:
(Pu)=pow. podst. (Pp)+pow. pomoc. (Pd)
a) Powierzchnia podstawowa
powierzchnia podstawowa parteru:
-pokój (sypialnia dziecięca) 3,03*3,53= 10,69
-pokój (sypialnia rodziców) 3,88*4,23= 16,41
-pokój dzienny 3,88*3,65= 14,16
-kuchnia 3,03*3,65= 11,05
powierzchnia podstawowa piwnicy:
-brak
Całkowita podstawowa powierzchnia użytkowa
10,69+16,69+14,16+11,05= 52,59 m2
b)pomocnicza:
Powierzchnia pomocnica parteru:
-przedpokój 1,6*1,2= 1,92
-komunikacja 1,6*7,01= 11,21
-sień 1,6*1,2= 1,92
-łazienka 3,03*2,1= 6,36
-spiżarnia 3,88*1,4= 5,43
Powierzchnia pomocnicza piwnicy:
-pomieszczenie techniczne (kotłownia) 3,03*3,65= 11,06
-pomieszczenie gospodarcze 3,03*5,62= 17,03
Całkowita pomocnicza powierzchnia użytkowa
1,92+11,21+1,92+6,36+5,43+11,06+17,03= 54,93 m2
VII. Powierzchnia usługowa
Brak
VIII. Powierzchnia ruchu
IX. Powierzchnia obudowy budynku
-fundamenty 99,7975 m2
-ściany zewnętrzne powyżej poziomu terenu
Kubatura:
I. Kubatura brutto Vb
Vb=Pck * h
Kubatura brutto piwnicy
Vb=38,456*0,245=9,4217 m3
Kubatura brutto parteru
Vb=99,7975*3,12=311,3682 m3
Kubatura brutto poddasza nieużytkowego (nie ogrzewane)
Vb=0,5*2,34*9,55*10,45=116,76 m3
Kubatura brutto
Vb=9,4217+311,3682+116,76=437,5499 m3
II. Kubatura netto Vn
Vn=Pkn * h
Kubatura netto piwnicy
Vn-piwnicy= 33,1284*2,15=71,2261 m3
Kubatura netto parteru
Vn-parteru= 88,2507 *2,69=237,3944 m3
Kubatura netto (bez poddasza nieużytkowego)
Vn=71,2261+237,3944=308,6205 m3
III. Kubatura wewnątrz netto Vwn
Vwn=Pwk*h
Kubatura wewnątrz netto piwnicy
Vwn-piwnicy= 33,216 *2,15=71,4144 m3
Kubatura wewnętrzna netto parteru
Vwn-parteru= 91,3975*2,69=245,8593 m...
MarekMaly