Scenariusz sytuacji edukacyjnej-Za co kochamy nasze mamy.doc

(23 KB) Pobierz
Scenariusz sytuacji edukacyjnej – zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci nowo-przyjętych

Scenariusz sytuacji edukacyjnej – zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci nowo-przyjętych.

 

 

 

 

Temat: „Za co kochamy nasze mamy”- wypowiedzi dowolne i kierowane na podstawie własnych przeżyć. Zabawy integracyjne.

 

Cele główne:

         -tworzenie sytuacji sprzyjających wyrażaniu własnych przeżyć i uczuć

         -kształcenie umiejętności tworzenia wypowiedzi kilkuzdaniowej 

          powiązanej logicznie

-wyrabianie umiejętności współpracy w grupie

-nawiązywanie kontaktów koleżeńskich z nowopoznanymi dziećmi

Cele operacyjne: dziecko

         -potrafi wyrazić słowami i czynami swoje uczucia do matki

         -wykorzystuje w wypowiedziach o mamie słownictwo o pozytywnym

          zabarwieniu uczuciowym

         -wybiera odpowiednią sytuację, w której nie robi przykrości mamie

         -odczytuje wyrazy kojarzące się z mamą

         -współpracuje w grupie

Metody:

         -słowna

         -zadań praktycznych stawianych dzieciom

         -oglądowa

         -ruchowa

Forma:

         -zajęcie z całą grupą

         -praca indywidualna

         -praca w zespołach

Pomoce:

         -napisy, kartki dla każdego dziecka, pisaki, ilustracje, płyta CD, szarfy

    

Przebieg:

1.Zabawa integracyjna  „Wszyscy się witamy” ( przy piosence „ Powitanie”).

2.Powitanie w kręgu( indywidualnie, np.:  „Miriam ambitna wita Michała wesołego”).

3.Powitanie gości-dzieci i ich mam.

4.Imię mojej mamy- wypowiedzi dzieci.

5. „Pytania dotyczące mamy”- karuzela z pytaniami”.

   Dzieci podają pojemnik z pytaniem dotyczącym mamy, np.:

Co mama lubi robić w wolnym czasie?

Jak ubiera się moja mama?

Który dzień tygodnia mama lubi najbardziej?

Co byś chciał ofiarować swojej mamie?

Jak nazywa tata mamę?

Jaki kolor oczu ma mama?

6. Zabawa ruchowa przy piosence „Moja mama”

7. Zajęcia mojej mamy”- dobieranka  wyrazowa. Dzieci odczytują wyrazy, np.: sprząta, czyta, maluje, gotuje, gra ,kupuje, zmywa, szyje.

8. „Wyścig rodzin”- zabawa.

9. „Co może podobać się mamie?” –poszukiwanie odpowiedzi.

10. „Za co kochamy nasze mamy?” – praca w grupach

11. „Masaż – list do mamy”

12. „Zakończenie we wspólnym kręgu” – dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

Wspólna zabawa w kącikach zainteresowań.

Taniec integracyjny – układ choreograficzny, pokaz.

Wspólne zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin