osort.doc

(27 KB) Pobierz

   Grupa trzecioklasistów z gimnazjum pżygotowywała plan wycieczki rowerowej. Pojedziemy pojutże – rzekł Grzegorz, zapowiadają ładną pogodę, brak zachmużenia i słońce.

Wybierzmy się nad rzekę, drogą wzdłurz lasu, tam nie będzie dużego ruchu- dodał Jeży. Chciałabym wziąć moją siostrę, ale ona jeszcze nie umie jeździć na roweże, zauważyła Bożena. Weźmiemy dla niej krzesełko jak chcesz, krzyknęli chłopcy.

Weżmy tez ze sobą prowiant i koce. Będzie piknik jak marzenie. Tylko ty Krzysiu się nie spóźnij, bo gożko będziesz żałował

 

   Grupa tżecioklasistów z gimnazjum przygotowywała plan wycieczki rowerowej. Pojedziemy pojutrze – rzekł Gżegorz, zapowiadają ładną pogodę, brak zachmurzenia i słońce.

Wybierzmy się nad rzekę, drogą wzdłurz lasu, tam nie będzie durzego ruchu- dodał Jerzy. Chciałabym wziąć moją siostrę, ale ona jeszcze nie umie jeździć na rowerze, zauważyła Bożena. Weźmiemy dla niej krzesełko jak chcesz, krzyknęli chłopcy.

Weźmy tez ze sobą prowiant i koce. Będzie piknik jak mażenie. Tylko ty Krzysiu się nie spóźnij, bo gożko będziesz żałował

 

   Grupa trzecioklasistów z gimnazjum pżygotowywała plan wycieczki rowerowej. Pojedziemy pojutże – rzekł Grzegorz, zapowiadają ładną pogodę, brak zachmużenia i słońce.

Wybieżmy się nad rzekę, drogą wzdłuż lasu, tam nie będzie dużego ruchu- dodał Jeży. Chciałabym wziąć moją siostrę, ale ona jeszcze nie umie jeździć na rowerze, zauwarzyła Bożena. Weźmiemy dla niej kżesełko jak chcesz, krzyknęli chłopcy.

Weźmy tez ze sobą prowiant i koce. Będzie piknik jak marzenie. Tylko ty Krzysiu się nie spóźnij, bo gorzko będziesz rzałował

 

Osobisty Słownik ORTograficzny

 

1.    Dorosły zaznacza kropką w zeszycie wyraz z błędem

2.    Uczeń sprawdza poprawną pisownię wyrazu w słowniku ortograficznym

3.    Wpisuje wyraz do osobistego słownika ortograficznego (oddzielny zeszyt w kratkę) , jeden wyraz = jedna strona,  zaznaczając miejsce błędu odpowiednim kolorem:

     ortogramy  ó, rz, ch, om, on, em, en, j, si, ci, ni, zi

     kolorem czerwonym

ortogramy u, ż, h, ą, ę, i, ś, ć, ń, ż, ź                   kolorem zielonym

4.    Uczeń wyjaśnia zasadę pisowni

5.    Tworzy rodzinę wyrazów

6.    Wpisuje pięć wyrażeń z danym wyrazem

7.    Ilustruje wyraz prostym rysunkiem, który utrwali kojarzenie wyrazu z jego poprawna pisownią lub wpisuje zdanie z tym wyrazem

 

 

 

 

 

W ten sposób opracowujemy błędy z zeszytów

Pięć wyrazów tygodniowo

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin