malowanie na szkle.doc

(87 KB) Pobierz

Malowanie na szkle

 

 

 

Podczas malowania na szkle należy pamiętać, ze właściwy obraz występuje po drugiej stronie szkła. Najpierw malujemy wszystkie szczegóły, a na samym końcu to, co jest na najdalszym końcu kompozycji – właściwy obraz będzie odwrócony. Podaję dwa sposoby malowania na szkle:

  1. Cienkim pędzlem malujemy na szkle plakatówką wszystkie szczegóły, kreski, kropki itp., które są na szkicu. Podczas schnięcia farby, przygotowujemy się do następnej fazy malowania. Na paletkę wyciskamy niewielkie ilości farb olejnych w takich kolorach, jakie będą potrzebne. Białej farby wyciskamy nieco więcej. Będzie ona potrzeba do mieszania jej z innymi farbami. Po wykonaniu obrazka farbami klejowymi, pokrywami to, co było namalowane – plakatówką. Olejną farbą malujemy posługując się pędzlami szczecinowymi, zależnie od wielkości malowanych plam, dużymi lub małymi. Po każdej zmianie koloru musimy pamiętać o wytarciu w szmatkę i wypłukaniu w terpentynie pędzla. Po wyschnięciu farb na szkle dokończymy obrazek (trwa to kilka dni) i zamalujemy resztę kompozycji

2.      Zaczynamy malować tak samo, jak w pierwszym opisie. Następnie po wyschnięciu farby trzeba ją cienko pomalować spirytusowym bezbarwnym lakierem, który wysycha bardzo szybko. Pędzel należy umyć w denaturacie i wytrzeć szmatką. Technika malowania, którą przedstawiłam jest bardzo atrakcyjna dla dzieci – obrazki są bardzo efektywne.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin