maseczki domowe.rtf

(6 KB) Pobierz

Maseczka z zielonej herbaty na rozszerzone pory

2 łyżeczki herbaty zalać trzema łyżkami wrzątku. Gdy napar przestygnie, dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej, wymieszać. Nałożyć na twarz na 20 minut.

 

 

Maseczka z fasoli wygładzająca i ujędrniająca skórę

Rozgotowaną i przetartą przez sitko filiżankę fasoli wymieszać z sokiem z połowy cytryny i łyżką oliwy. Ciepłą masą pokryć równo twarz i szyję. Pozostawić na 20 minut

 

Maseczka oczyszczająco-odżywcza

3 łyżki płatków owsianych zalać 3 łyżkami wrzącej wody, przykryć, odstawić w chłodne miejsce do ostygnięcia. Kiedy płatki napęcznieją i papka stanie się letnia, wymieszać ją z łyżką płynnego miodu. Maseczkę nałożyć na twarz, szyję oraz dekolt. Po 20 minutach zmyć ją letnią wodą, a następnie spłukać skórę strumieniem zimnej wody.

 

 

 

 

Odżywiająca i wygładzająca maseczka z banana

Zmiksować pół banana. Wymieszać go z żółtkiem i łyżeczką płynnego miodu. Nałożyć na twarz na 20 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

 

 

Maseczka cytrynowa dla zmęczonej, szarej cery

Przekroić jedną cytrynę. Wycisnąć sok z jednej połówki i do zagłębienia wlać żółtko. Zostawić na 2 godziny. Żółtko naciągnie w tym czasie olejkami eterycznymi ze skórki. Następnie żółtko przełożyć do miseczki, dodać kilka kropli soku cytrynowego, nałożyć na twarz i szyję. Po 20 minutach spłukać ciepłą wodą.

 

 

Maseczka relaksująca

Zmieszać 2 łyżki serka homogenizowanego i łyżeczkę miodu. Dodać 2 krople olejku różanego i nałożyć na oczyszczoną twarz na 10 minut.

 

Maseczka z ziemniaka odżywiająca i ujędrniająca skórę

Ugotować ziemniak w łupinie, po obraniu rozgnieść go, zmieszać z odrobiną mleka lub jogurtu naturalnego i jednym żółtkiem. Nałożyć na twarz i pozostawić na 20 minut. Maseczka wygładza, odżywia i uelastycznia wiotczejącą skórę.

 

 

Kompres z naparu z zielonej herbaty

Przygotować napar z zielonej herbaty. Przecedzić. W letnim płynie zanurzyć gazę i położyć na twarz na 15 minut. Kompres wygładzi skórę i doda cerze świeżości.

 

Wzmacniająca maseczka z prawoślazu

2 łyżki suszonych liści zalać na pół godziny letnim mlekiem. Dodać pół łyżeczki miodu, tyle samo oliwy i octu winnego oraz żółtko i łyżkę płatków owsianych. Wymieszać na papkę. Odżywia i hartuje cerę suchą.

 

Maseczka z czarnego bzu

3 łyżki suszonych kwiatów czarnego bzu i łyżkę płatków nagietka zalać wrzątkiem i wymieszać. Dodaje blasku cerze zmęczonej, z pajączkami.

 

 

Larendogra czyli Woda królowej Węgier

50g suszonych kwiatów lawendy i 100g suszonych listków rozmarynu zmieszać w szklanym naczyniu. Następnie zalać zioła spirytusem tak, aby całkowicie przykryć zioła. Naczynie odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Po upływie tego czasu przecedzić płyn przez kilkakrotnie złożoną gazę, a następnie rozcieńczyć - w proporcjach pół na pół - wcześniej przegotowaną i wystudzoną wodą. Rozlać do buteleczek z ciemnego szkła. Zakorkować. Przechowując - chronić przed światłem. Ten tajemniczy preparat o działaniu odmładzającym stosowany był z powodzeniem przez wiele pokoleń eleganckich kobiet z arystokratycznych rodów. Smarowano nim twarz, a często i całe ciało. Oprócz właściwości odmładzających leczy on wiele chorób skórnych.

 

Parówka z rozmarynu, zwężająca pory

Zaparzyć 5-6 łyżek ziela. Przykryć naczynie ręcznikiem i pochylić twarz nad parówką. Po 5-8 minutach spryskać skórę wodą mineralną. Rozmaryn działa ściągająco i pojędrniająco. Zabieg doskonały dla cery tłustej, ponieważ zmniejsza wydzielanie łoju.

 

 

Płyn na wypryski

Kilka sporych ząbków czosnku zetrzeć i zalać szklanką oliwy lub oleju roślinnego. Odstawić w chłodne ciemne miejsce na 2 tygodnie. Przecedzić i dodać 10 kropli witaminy E. Dwa razy dziennie używać do przecierania skóry. UWAGA: Płynu nie stosować do skóry wrażliwej!

 

 

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin