10. Krzesło.doc

(21 KB) Pobierz
KRZESŁO

KRZESŁO

OSOBY:
- Bohater (- ka)
- przechodzień
REKWIZYTY:
- krzesło
- kartka (najlepiej A3 złożone na pół), na jednej stronie napis "NIE DOTYKAĆ", na drugiej - "GRZECH"

1. Bohaterka spaceruje. Zauważa krzesło, które ma napis "Nie dotykać". Bohaterce podoba się krzesło, szuka właściciela, gdy go nie znajduje, zdejmuje kartkę z napisem i opiera rękę na krześle. Cieszy się chwilę z posiadania krzesła, nudzi się, chce je zostawić. Ręka przykleja się do oparcia. Bohaterka próbuje uwolnić rękę, ale się jej to nie udaje.

2. Stara się to ukryć gdy mija ją przechodzień - macha do niego ręką, uśmiecha się. Po jego odejściu coraz rozpaczliwiej stara uwolnić się od krzesła (próbuje rzucić je w górę, szarpie, szamoce na różne sposoby) - bezskutecznie. W czasie tych prób siada na krześle i przykleja się do niego. Jest zdesperowana.

3. Przechodzień mija ją raz jeszcze i tym razem bohaterka woła go i prosi o pomoc. Po wyjaśnieniu o co chodzi przechodzień na chwilę wybucha śmiechem, następnie próbuje pomóc jej ciągnąc za nogi i ramiona. Kiedy to nie pomaga wpada na pomysł by się modlić. Trochę z niedowierzaniem bohaterka zgadza się na modlitwę (przechodzień może stać lub klęczeć). Po chwili jedna ręka potem druga są wolne co zachęca ich do dalszej modlitwy. Wreszcie bohaterka klęka - spostrzega, że jest wolna od krzesła (jest bardzo szczęśliwa).

4. Przechodzień szuka przyczyny tej sytuacji; znajduje kartkę ogląda ją najpierw z jednej, potem z drugiej strony. Wszystko jest jasne, kładzie kartkę na krześle (napisem GRZECH w kierunku widowni}. Odchodzi.

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin