Czym są afirmacje.II.doc

(28 KB) Pobierz

Czym są afirmacje?

Autorem tekstu jest Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz

 

Nie mów nie!

Bardzo ważne, by afirmacje były pozytywne. Nie wolno używać słowa „NIE”. Dlatego zamiast wmawiać sobie „Nie jestem głupia” trzeba powiedzieć „Jestem mądra”.

Podświadomość nie pamięta negacji, dlatego gdy powiemy sobie „Nie będę biedny”, ona zarejestruje „Będę biedny”. Zamiast np. „Nie jestem zestresowana” lepiej więc powiedzieć „Jestem spokojna”.

 

To, co możliwe do osiągnięcia

Afirmacje lepiej stosować w czasie teraźniejszym i nie planować rzeczy, które po pierwsze, mają małe szanse na spełnienie, po drugie, dalekosiężnych. Lepiej więc mówić „Zarabiam 2 tys. więcej”, niż „Jestem milionerem”. Afirmacja musi mieć szansę na spełnienie w ciągu najbliższych tygodni i nie może być kłamstwem albo czymś, co nie ma szans się spełnić

 

Zapisuj

Wiele osób poleca zapisywanie afirmacji, bo słowo pisane ma większą siłę oddziaływania. Trzeba je spisywać, najlepiej w specjalnym zeszycie, przez przynajmniej 3 tygodnie.

Wszystkie afirmacje piszemy w pierwszej osobie i używając własnego imienia. Piszemy więc na przykład „Ja, Monika, jestem co dzień zgrabniejsza”. Każdą afirmację przepisujemy przynajmniej 3 razy.

 

Rezultaty afirmacji nie pojawią się od razu. Na efekt trzeba poczekać, a, co ważne, pamiętać o afirmacjach cały czas, nie tylko w czasie ich pisania. Zdarza się, że podświadomość będzie chciała wyprzeć afirmację i stosować swoje, dawno zapamiętane, przesłania. Jednak trzeba nauczyć się z tym walczyć i pamiętać, że to, co afirmujemy, jest prawdą.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin