Phoenix przesyła na Ziemię tajemnicze zdjęcie.txt

(3 KB) Pobierz
Phoenix przesyła na Ziemię tajemnicze zdjęcie


Przebywajšcy na powierzchni Czerwonej planety lšdownik Phoenix 25 maja 2008 r. przesłał na Ziemię kolejne z tych zdjęć, które budzš liczne kontrowersje. Na fotografii widać wyróżniajšcy się na tle otoczenia jasny obiekt. Naukowcy twierdzš, iż to kolejna skalna formacja. Tymczasem zwolennicy marsjańskich anomalii nie dajš się tak łatwo przekonać. Co tak naprawdę sfotografował Phoenix i co wywołało całš dyskusję?
Zdjęcia krajobrazu miejsca, gdzie lšdował Phoenix przesłane z powierzchni Marsa wzbudziły podekscytowanie i dalsze kontrowersje. Na jednym z nich dopatrzono się dziwnego obiektu.
Kontrolerzy naziemni NASA zaobserwowali dziwny obiekt, który po raz kolejny wywołał dyskusję na temat dużej liczby anomalnych fotografii wykonywanych przez ziemskie misje kosmiczne.
Zdjęcia przesłane przez sondę ukazujš niezidentyfikowany janiejszy od otoczenia obiekt, wyróżniajšcy się na tle pozostałej częci krajobrazu Czerwonej planety. Naukowcy szybko wyjanili zjawisko, jako kolejnš dużš skałę, jednak niektórzy nie dajš się przekonać.
- Przyjrzymy się temu bliżej  obiecał Peter Smith z University of Arizona.
NASA zdaje się być przygotowana na wszystko. Nowy marsjański lšdownik wyposażony jest w funkcję, która pozwala na porozumienie się z obcš inteligentnš formš życia. Załšczone do niego dyski zawierajš informacje i przesłanie z Ziemi, w tym piosenki, obrazki i wiersze.
Obecnie Phoenix, który wylšdował w pobliżu marsjańskiego bieguna północnego ma za zadanie ustalić, czy lód pod powierzchniš gruntu miał kiedykolwiek postać ciekłej wody.

- Byłoby to niezwykłe odkrycie  dodaje Smith.
Istniejš teorie, iż w przeszłoci na Marsie panowały wyższe temperatury, za zestalony lód miał postać ciekłej wody. Zestalony płyn mógł zachować w sobie organiczne czšstki, które formujš podstawy życia.
- Obecnie tułamy się po powierzchni. Mamy zamiar kopać. To tam dokonane zostać mogš prawdziwe odkrycia  dodaje naukowiec.
Planowana akcja ma rozpoczšć się w cišgu ok. tygodnia  informuje NASA.
Dodaje również, iż Phoenix będzie w stanie działać przez ok. trzy miesišce. Potem Mars stanie się tak zimnym miejscem, że lšdownik otoczyć może powłoka zestalonego dwutlenku węgla.

W przeszłoci na temat anomalii na fotografiach wykonywanych podczas misji kosmicznych pojawiło się wiele dyskusji i kontrowersji. W sprawie Marsa najbardziej znanš była sprawa tzw. twarzy z Cydonii. Podczas gdy formacja skalna z góry przypominała jako żywo ludzkš twarz, niedawne badania wykazały, obiekt naturalny.
Kolejnym, znacznie bardziej współczesnym przypadkiem jest zdjęcie przypominajšce siedzšcš postać.
Podobne zdjęcia wywołujš duże kontrowersje i wiele dyskusji. Internet stał się dla nich szczególnie dogodnym polem.
W przypadku obecnej fotografii Phoenix istnieć może kilka wyjanień. Oprócz proponowanej przez naukowców teorii o skalnej formacji, w grę wchodzić mogš elementy wykorzystywane podczas samej misji (m.in. spadochron Phoenixa). Zwolennicy innych teorii wskazujš na rzekome podobieństwo górujšcego nad białego obiektu do postaci lub posšgu. Jak na razie, pozostaje czekać na oficjalne wyjanienia ze strony NASA, która obiecała bliżej przyjrzeć się budzšcej emocje fotografii. 
Zgłoś jeśli naruszono regulamin