Konspekt zajęcia hospitowanego w dniu 19.11.2008.docx

(13 KB) Pobierz

Konspekt zajęcia hospitowanego w dniu 19.11.2008

 

Temat zajęcia: Teatrzyk inscenizowany „Gosia idzie do przedszkola”

Cel główny: Zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię

Cele szczegółowe: Rozumienie znaczenia barw sygnalizatora świetlnego, przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych w towarzystwie osoby dorosłej, nabywanie odwagi podczas wypowiadania się na temat treści teatrzyku , próby odtwarzania treści teatrzyku za pomocą sylwet.

Metody: słowna- teatrzyk, wypowiedzi dzieci

                 czynna- zadań stawianych do wykonania

                oglądowa- demonstracja, pokaz

Formy: zajęcie z całą grupą

Pomoce: sylwety do teatrzyku( mama, dziecko, auto)  maskotka-kotek, sygnalizator świetlny, tamburyno, tablica demonstracyjna, 2 krążki (czerwony i zielony)

Przebieg

 

1)     Wstęp

N-l odkrywa tablicę demonstracyjną przedstawiającą przejście dla pieszych.

Pyta dzieci :- co widzicie  na obrazku?

                                  -jak należy przechodzić przez jezdnię?

                                  - jakie kolory widzicie na sygnalizatorze świetlnym?

                                  - czy wiecie co one oznaczają?

2)     Część główna

N-l przedstawia teatrzyk „Gosia idzie do przedszkola” za pomocą sylwet.

Teatrzyk opowiada o dziewczynce o imieniu Gosia, która szła z mamą do przedszkola i nagle wybiegła na ulicę bo zobaczyła małego kotka. Mama tłumaczy jej, że nie wolno wybiegać na ulicę, tłumaczy gdzie należy przechodzić przez jezdnie oraz wyjaśnia znaczenie kolorów sygnalizatora świetlnego.

Następnie n-l  zachęca do  wypowiedzi dzieci na temat treści teatrzyku zadając pytania pomocnicze;

- o czym wam teraz opowiadałam?

- kto szedł do przedszkola?

- co się stało później ?

Następnie proponuje i wybiera dwoje chętnych dzieci do odtworzenia treści teatrzyku.

 

Zabawy orientacyjno- porządkowe „Auta do garażu”, „czerwone światło- stop”

 

3)     Zakończenie zajęcia- podsumowanie wiadomości zdobytych podczas zajęcia

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin