SCENARIUSZ GDZIE UKRYŁ SIĘ MISIU.doc

(28 KB) Pobierz
SCENARIUSZ SYTUACJI EDUKACYJNEJ

SCENARIUSZ SYTUACJI ZABAWOWEJ

 

PROWADZĄCA:

Data:

 

TEMAT: Gdzie ukrył się misiu

 

CELE OGÓLNE

- poznawanie położenia przedmiotów w przestrzeni

- rozwijanie logicznego myślenia

 

CELE OPERACYJNE

DZIECKO UMIE

- określić położenie misia na obrazku

- pokazywać rękoma gdzie jest wysoko, a gdzie nisko

DZIECKO ZNA 

- pojęcia określające położenia przedmiotów w przestrzeni” na, pod, za, obok

- określenia wysoko, nisko

- reguły obowiązujące w zabawie

DZIECKO POTRAFI

- pokazać prawidłowy obrazek położenia misia w przestrzeni zgodny z hasłem nauczyciela

- wykonywać wysokie i niskie skoki

METODY:

-  ćwiczenia praktyczne

- oglądowa

- słowna

 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE

Sylwety misia dla każdego, obręcze

 

PRZEBIEG ZABAWY

 

1. Dzieci siedzą w kole, nauczycielka pokazuje sylwety misiów i określa ich położenie w przestrzeni. Na przykład Ten misiu siedzi obok klowna, kolejny misiu siedzi pod stołem itp.

 

2. Nauczyciela pokazuje po kolei sylwety misiów i prosi, aby dzieci określiły położenie misia w przestrzeni.

 

3. Ćwiczenie ruchowe „Wysoko i nisko”

Dzieci wspólnie z nauczycielką określają, że wysoko mamy sufit, a nisko mamy podłogę. Nauczycielka mówi hasło podłoga bądź sufit, a dzieci musza odpowiednio wskazać rękami albo w górę albo w dół.

 

4. Ćwiczenie ruchowe „Skoki”

Nauczycielka pokazuje dzieciom jak się skacze wysoko i nisko. Następnie mówi hasła nisko wysoko, a dzieci wykonują skoki zgodnie z poleceniem.

 

5. Dzieci siadają ponownie w kole. Nauczycielka prosi dzieci na przykład żeby pokazały obrazek na którym misiu siedzi na krześle, siedzi za szafą itp. Zadaniem dzieci jest podnieść odpowiedni obrazek w górę.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin