8 przeglądarek Internetowych w wersji portable
Jako doświadczony użytkownik Internetu dodaję dużo stron, które przeglądam, do zakładek w Operze. Opera to moja ulubiona przeglądarka. Wystarczy, że założę konto na my.opera.com i zsynchronizuję swoje ulubione strony, by gdziekolwiek pójdę – mieć do nich dostęp. No ale instalowanie na każdym komputerze Opery mija się z celem. Biorę więc w drogę wersję portable. Jako, że jest więcej przeglądarek i każdy wybiera ją pod siebie, jak bieliznę, postanowiłem zrobić małą listę przeglądarek w wersji portable do pobrania.
1. Mozilla Firefox – Jedna z najpopularniejszych przeglądarek na świecie. Cechuje ją skuteczne blokowanie okien popup, czytnik RSS, wygodne przeglądanie stron w kartach, wygodne automatyczne aktualizacje, możliwość rozbudowy o pluginy. Dzięki przenośnej wersji możesz nosić swoje ulubione strony, rozszerzenia i hasła ze sobą bez większych problemów.
Kliknij tutaj by pobrać wersję portable.
2. Google Chrome – Najnowsze dziecko Google’a. Reklamowana jako najlżejsza przeglądarka i muszę przyznać, że przeglądanie na niej stron należy do najprzyjemniejszych. Prędkość działania i szybkość renderowania stron jest zdumiewająca. Jeśli nie masz praw administratora by zainstalować Chrome’a na komputerze w pracy etc., a “nie możesz” przeglądać stron z poziomu innej przeglądarki to teraz masz możliwość. Ściągnij i przekopiuj na swojego pendrive’a bez instalacji.
3. Opera – Posiada wszystkie funkcje co normalna wersja desktopowa – pisanie emaili, czatowanie przy użyciu wbudowanego klienta IRC, czytnik RSS, gesty myszy, synchronizacja zakładek z my.opera.com oraz standardowo szeroko pojmowana możliwość konfiguracji. Wystarczy pobrać, rozpakować do folderu w napędzie flash i uruchomić plik .exe by szybko surfować po Internecie.
4. Avant Browser – Swego czasu korzystałem z Avanta jako alternatywy do IE. Bez dwóch zdań miał swoje zalety do których należy ilość funkcji jakie posiada. Można powiedzieć, że przeglądarka avant to skrzyżowanie Firefoxa, Internet Explorera i Opery. Do kolejnych zalet można zaliczyć schludnie wyglądający interfejs, gesty myszy, blokowanie okien popup, czytnik RSS oraz synchronizacja zakładek ze swoim kontem online jak w Operze.
5. Maxthon Internet Browser nie jest tak popularną przeglądarką jak wyżej wymienione lecz posiada swoją rzeszę fanów. Ma wiele użytecznych funkcji takich jak możliwość przeglądania stron w kartach, łatwo konfigurowalny interfejs użytkownika, czytnik RSS, gesty myszy. Na siłę można stwierdzić, że to taki “Avantowy Internet Explorer” z Firefoksowym AdBlockiem.
6. Internet Explorer 8 – Najnowsza wersja najsłynniejszej przeglądarki Internetowej na świecie. W porównaniu do starszej edycji w 8 mamy do czynienia z takimi nowościami jak: Akceleratory przyspieszające naszą pracę etc., ulepszona nawigacja, tryb kompatybilności, lepsze zarządzanie ulubionymi i historią, szybsze i wygodniejsze wyszukiwanie. Dobra dla zatwardziałych użytkowników, którzy nie lubią zmieniać swoich przyzwyczajeń i nie chcą przesiąść się na Operę czy Firefoksa.
Kliknij tutaj aby pobrać wersję portable.
7. Sleipnir to najpopularniejsza przeglądarka w Japonii. Jest ekstremalnie szybka i ma możliwość zmiany w locie silnika renderowania z IE na Firefox. Dobre jeśli jakaś ze stron aktualnie przeglądanych się “rozjeżdża” etc. Przeglądarkę możemy rozbudować o pluginy. Szybko i łatwo możemy zaimportować swoje zakładki np. z Internet Explorera. Pracować da się nawet na starych systemach/komputerach z Windows 98/98SE/Me, Pentium 266MHz z 64 MB RAM.
8. xB Browser jest open source’ową przeglądarką, mało popularną ale wartą uwagi. Jeśli szukasz przeglądarki, która zagwarantuje Ci wysoką anonimowość w Internecie to możesz przestać szukać. xB Browser została pobrana już 9 milionów razy! Z tego co piszą jej deweloperzy może ominąć blokady związane z zaporami i cenzurą niektórych stron. Nie trzyma żadnych plików tymczasowych na dysku, ciasteczek. Wykrywa napotkane zagrożenia w rejestrze systemu oraz wiele więcej.
Kapy97