Komunikatywność.doc

(57 KB) Pobierz
Komunikatywność.

KOMUNIKATYWNOŚĆ

Jeśli nie masz zdania na dany temat lub sądzisz, że prawda leży po środku,
do środkowej kolumny wstaw ? 0

Jeśli zgadzasz się z opinią proponowaną poniżej, po lewej stronie to wstaw -1

-1

0

+1

Jeśli zgadzasz się z opinią proponowaną poniżej, po prawej stronie to wstaw +1

  1. Zazwyczaj jestem na tyle nieśmiały, iż trudno mi zabrać głos w towarzystwie, zwłaszcza aby powiedzieć to co naprawdę myślę.

 

 

 

  1. Lubię mówić, często przerywam innym, każdy temat odpowiada mi, zazwyczaj jestem szczery, czasami nawet mówię o sobie dużo.
  1. Czuję się dobrze, gdy moje przekonania i zachowania są zgodne z poglądami i obyczajowością rozpowszechnioną w moim otoczeniu.

 

 

 

  1. W moim postąpowaniu kieruję się głównie tym co wynika z moich własnych przemyśleń.
  1. Z różnych powodów wobec osób mi najbliższych nie mogę wypowiadać się szczerze (o moich pragnieniach, o moich dylematach).

 

 

 

  1. Tak się składa, że wobec mojego partnera, a nawet innych bliskich mi osób, mogę mówić szczerze, również o wszystkich moich problemach.
  1. Sądzę, że niemal wszyscy ludzie z mojego otoczenia są wobec mnie obojętni, a nawet większość z nich jest mi niechętna, a nawet nastawiona wobec mnie wrogo.

 

 

 

  1. Wiele osób aprobuje mnie, niektórzy mnie lubią, nieliczni sł moimi przyjaciółmi, ale nie jestem sam, gdyż mam bliskie mi osoby.
  1. Nie są mi potrzebne rozmyślania nad źródłem moich przekonań, powodem moich emocji, źródłem wypowiadanych przeze mnie opinii.

 

 

 

  1. Lubię zastanawiać się nad mechanizmami mojej psychiki i nad psychologicznymi motywami działań innych osób.
  1. Wobec ludzi jesten nieufny, po obcych mi osobach spodziewam się na ogół najgorszego, nie potrafię nikomu zaufać.

 

 

 

  1. Na świecie jest wiele wspaniałych ludzi, nie wszyscy, ale wystarczy się rozejrzeć, aby poznać interesujące, pogodne, przychylne osoby.
  1. Jestem realistą, wierzę tylko w to co można namacalnie sprawdzić, reszta to subiektywne spekulacje, na które szkoda czasu.

 

 

 

  1. Często udaje mi się rozluźnić, skoncentrować i uważnie słucha innych rozmówców. Zadając pytania mogę dowiedzieć się wtedy wielu ciekawych rzeczy.
  1. Jeśli ktoś wygłasza poglądy godzące w moje przekonania etyczne i zasady postąpowania to boli mnie to i czuję potrzebę zdecydowanego protestu.

 

 

 

  1. Gdy wysłuchuję opinie niezgodne z moimi poglądami to nie porusza mnie to zbytnio, gdyż sądzę, że każdy ma prawo do swoich zapatrywań.
  1. Nie należy uchylać się od osądów moralnych, wręcz powinno się zwracać innym uwagę, że błądzą.

 

 

 

  1. Nie osądzam poglądów innych osób, gdyż nie znam dokładnie ich sytuacji, ich drogi życiowej i nie widzę postaw teoretycznych, aby moje zdanie było ważniejsze, wartościowsze niż zdanie kogoś innego.
  1. Każdemu należy mówić prawdę, niezależnie od tego czy mu się to podoba czy nie.

 

 

 

  1. Wiem, że wyrażając natychmiast swoją opinię, "ocenę moralną", a zwłaszcza "strofując" rozmówcę odcinam się od informacji, gdyż nie usłyszę od rozmówcy już więcej jego szczerych przemyśleń.

Podsumuj ilość punktów minusowych, zer i punktów plusowych i wpisz sumy do kolumn

 

 

 

Suma algebraicza = ...............................

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin