STOPY.doc

(154 KB) Pobierz
Pięty

Pięty

Kupujemy w aptece parafine plynna, wate. Skraplamy wate(solidnie) parafina, przykladamy do stop. Na to zakaldamy woreczki i skarpety. Na kilka godzin, najlepiej. Pozniej kapiel stop w misce z detergentem i pumekssmile. Stopy jak nowe.

 

Jak zrobić masaż stóp?

  masaż stópmasaż stóp

Nauczenie się, jak zrobić masaż stóp wcale nie jest takie trudne. Codzienna praca

może odcisnąć swoje piętno na naszych stopach. Nie ważne czy stoisz w pracy, w laboratorium badawczym, czy w sali lekcyjnej, twoje nogi potrzebują odpoczynku. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak zrobić dobry masaż dla swoich stóp.

Rzeczy, których potrzebujesz

Wanna lub miska

Olejek lub balsam

Ręcznik

krok 1

Zacznij od kąpieli stóp w ciepłej wodzie przez 5 – 10 minut. W razie potrzeby możesz dodać do niej nieco olejku zapachowego. Dzięki temu twoje stopy będą czyste i ciepłe. Dodatek olejku podziała jak aromaterapia. Wytrzyj nogi do sucha ciepłym ręcznikiem.

krok 2

Połóż

się wygodnie lub usiądź i zrelaksuj się. Stopy i nogi powinny być na czymś podparte, może to być stół, sofa, krzesło lub nawet osoba robiąca masaż. Masuj stopy pojedynczo. Stopa, która nie jest jeszcze masowana, powinna być zawinięta w ręcznik. Dzięki temu będzie ciepła.

krok 3

Do masażu stóp możesz użyć olejku lub balsamu. Zanim przystąpisz do masażu, ogrzej swoje dłonie. Możesz to zrobić poprzez polewanie ich, bądź zamoczenie, w ciepłej wodzie. Rozprowadź olejek lub balsam na całej powierzchni stopy, aż do kostki.

krok 4

Rozgrzej stopy poprzez wykonanie kilku prostych ćwiczeń rozciągających. Delikatnie przemieść stopę do góry, następnie w dół i zataczaj nią kółka. Jedna dłoń powinna otaczać i podtrzymywać piętę, druga powinna poruszać stopą w stawie skokowym.

krok 5

Postaw z powrotem stopę na powierzchni, która ją podtrzymuje. Teraz zacznij obiema rekami naciskać na powierzchnię stóp, zaczynając od palców aż po kostki i z powrotem. Jedna ręka powinna chwycić zewnętrzną stronę

stopy, druga ręka wewnętrzną.

krok 6

Zamiast naciskać, możesz przy użyciu obu rąk, zacząć skręcać stopę w przeciwnych kierunkach zaczynając od palców, kierując się w stronę kostki i z powrotem w dół. Jedna dłoń powinna znajdować się po wewnętrznej stronie stopy, druga dłoń po zewnętrznej.

krok 7

Stopy powinny być już rozgrzane teraz czas

na gładzenia. Użyj palców obu rąk do gładzenia górnej części stopy i kciuków do jej dolnej części. I ponownie zacznij od palców, kieruj się w stronę kostki i z powrotem. Postaraj się znaleźć rowki pomiędzy kośćmi i ścięgnami i tak skupić swoje działania. Nie zapomnij również o obszarach wokół stawu skokowego.

krok 8

Teraz skup się na placach. Znajdź obszary, w których palce łączą się z śródstopiem. Umieść palce swoich dłoni na wierzchu stopy i kciuk na jej spodzie. Okrężnymi ruchami masuj te obszary, kolejno u każdego z palców od 1 do 5 (od największego do najmniejszego).

krok 9

Zaczynając od najmniejszego palca, masuj każdy z nich z osobna. Użyj do tego celu palców wskazującego i środkowego, które należy umieścić u góry oraz kciuka, który powinien znajdować się u dołu. Zacznij masaż od podstawy palca i kieruj się ku jego końcowi. Następnie zataczaj palcem kółka. Na koniec delikatnie pociągnij palec, możesz usłyszeć charakterystyczny trzask. Zrób to na wszystkich pięciu palcach, kończąc na największym.

krok 10

Kontynuuj masaż poprzez umieszczenie czterech palców swojej dłoni pomiędzy palcami stóp. Możesz zacząć od góry bądź od dołu stopy. Zrób kilka delikatnych ruchów w przód i w tył. Zakończ masaż palców poprzez delikatne chwycenie i masowanie przestrzeni między palcami. Użyj do tego celu palca wskazującego i umieść go na górze stopy oraz kciuka, który powinien znajdować się u dołu. Następnie gładź przestrzenie między palcami pociągając palec wskazujący i kciuk w swoim kierunku.

krok 11

Teraz skup się na dolnej części stóp. Przy pomocy kciuka zacznij wykonywać okrężne ruchy. Następnie gładź dolną część stopy z góry na dół i od jednej strony do drugiej. Jeśli chcesz uciskać nieco mocniej, użyj do tego celu kostek i ugniataj nimi dolną część stopy.

krok 12

Zakończ masaż stóp lekko gładząc górną część stopy przy użyciu palców dłoni i dolną, przy użyciu kciuka. Zacznij wykonywać ruchy od palców i kieruj się w stronę pięty, aż dotrzesz powyżej kostki.

Wskazówki i ostrzeżenia

Zanim osuszysz stopy ręcznikiem, zagrzej go w suszarce.

Istnieje wiele różnych technik wykonywania masażu stóp. Używaj tej, która będzie najlepsza dla ciebie.

Zwiększ nacisk, jeśli kierujesz się od palców w stronę kostki i odwrotnie, zmniejsz go, jeśli powracasz w stronę palców od kostki.

Upewnij się, że stopy znajdują się na podpórce, a ciało jest całkowicie zrelaksowane. W niektórych technikach sam możesz jedną ręką podtrzymywać stopę.

Po zakończeniu masażu zetrzyj ze stóp nadmiar olejku lub balsamu. Uchronisz się w ten sposób przed niespodziewanym poślizgiem. Załóż grube skarpety, pomogą one wchłonąć nadmiar wilgoci.

Jak pielęgnować stopy?

zadbane stopyzadbane stopy

Nadchodzi lato i każda z nas powoli zaczyna myśleć o założeniu lekkich, przewiewnych sandałków. Efekt może nie być zadowalający, jeśli spod cienkich paseczków widoczne będą zaniedbane po zimie stopy. Z tego powodu warto zatroszczyć się o ich pielęgnacje już teraz. Poniższy artykuł opisuje, w jaki sposób dbać o swoje stopy.

Rzeczy, których potrzebujesz

kosmetyki do pielęgnacji stóp

folia

kocyk

krok 1

Namocz stopy w ciepłej wodzie. Zrób sobie kąpiel z dodatkiem soli lub olejku eterycznego.

krok 2

Wmasuj dobry krem do stóp.

krok 3

Nałóż maseczkę lub grubą warstwę kremu pielęgnującego stopy. Zawiń je w folie kosmetyczną i przykryj na 15 minut

kocykiem.

Jak zrobić aromatyczny krem do stóp?

stopy

Poszukujesz od dawna środka

na zmęczone, obolałe i popękane stopy? Chcesz przynieść ulgę nie tylko im, ale też i sobie? Nie martw się! Mam dla Ciebie idealne rozwiązanie. Już dziś zrób sobie aromatyczny krem do stóp. Gwarantuję ulgę oraz wspaniałe doznania zapachowe.

popękane pięty domowe sposoby

Rzeczy, których potrzebujesz

50g kremu aloesowego,

15 kropli naparu z nagietka lekarskiego,

10 kropli olejku z drzewa sandałowego.

krok 1

Zmieszaj wszystkie składniki.

krok 2

Upewnij się, że składniki połączyły

się bardzo dokładnie i tworzą zwartą masę.

krok 3

Nakładaj na stopy dwa razy dziennie.

Maseczka i krem do stóp.

   

Gdy robi się ciepło zmieniamy obuwie na letnie. Szpilki, sandały, klapki, japonki - wszystkie te buty odkrywają stopę. Jak zadbać o to, by ładnie się prezentowała nie wydając więcej, niż dosłownie parę groszy? Przeczytajcie!

Maseczka do stóp służy nie tylko nawilżeniu skóry, ale również dostarczeniu jej składników odżywczych. Nie ma nic prostszego w przygotowaniu takich domowych kosmetyków. Również świetnie działają i w dodatku nasz portfel nie ucierpi.

Przepis na maseczkę odżywczą:

1) Będziesz potrzebowała szklankę mleka, oraz bogate w witaminy płatki owsiane. Do zagotowanego mleka wsyp płatki i czekaj aż całość ostygnie. Możesz dodać również miodu. Następnie nałóż gotową papkę na stopy i trzymaj 15 - 20 minut. A następnie dokładnie ją zmyj. Maseczka ma działanie odżywcze.

2) Możesz również przygotować maseczkę zmiękczającą. Potrzebujesz 2 łyżki płatków owsianych, sok z cytryny, glicerynę i łyżkę suszonego nagietka. Najpierw zalej nagietka szklanką wrzątku i odczekaj 15 minut, aż się zaparzy. Przecedź. Dodaj do wywaru płatki, glicerynę i oliwę i dobrze wymieszaj. Gdy ostygnie nałóż na 15 - 20 minut i zmyj.

Zakończeniem zabiegów pielęgnacyjnych powinno być nałożenie kremu. Polecam smarować niz stopy szczególnie na noc, wówczas skóra najlepiej przyswaja cenne dla siebie składniki.

Oto wskazówki jak przygotować krem:

1) Możesz zrobić krem natłuszczający. Do jego zrobienia potrzebujesz wazeliny, pół szklanki kwiatów czarnego bzu. Podgrzej wodę i rozpuść w niej wazelinę. Dodaj do mieszanki kwiaty bzu i wszystko razem podgrzej. Po godzinie przelej masę do szczelnego pojemnika (może to być pojemnik po kremie) i przechowuj w chłodnym miejscu.

2) Do przygotowania kremu łagodzącego będziesz potrzebowała witaminy E w kapsułkach, olejku herbacianego oraz wazeliny. W analogiczny sposób należy przygotować krem. Pogrzej wodę, rozpuść wazelinę dolej kilka kropel olejku i zawartość kilku kapsułek.

Szpinak Na nieprzyjemny zapach nóg
Wodą, w której gotował się szpinak, umyć nogi, a nieprzyjemny odór zniknie.

Peeling do stóp - stopy po zimie nie są w najlepszej kondycji - taki naturalny peeling znacznie poprawi ich wygląd: wlej do miseczki 3 łyżki oliwy z oliwek, 3 łyżki cukru, dodaj odrobinę cynamonu - taką miksturą masuj stopy - będą miękkie i gładkie, a zabieg jest bardzo przyjemny, gdyż peeling ślicznie pachnie!

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin