Sprawozdanie Krasnale.doc

(68 KB) Pobierz
Sprawozdanie:

4

 

Sprawozdanie:

Wnioski i kierunki pracy przyjęte przez nauczycielki grupy I po diagnozie końcowej. Rok szkolny 2010/2011

 

Lp.

Standard

Procentowy i liczbowy
stopień opanowania umiejętności

Wnioski i kierunki pracy

Umiejętność
opanowana

Umiejętność
częściowo
opanowana

Wymaga
intensywnych
ćwiczeń

%

l. os.

%

l. os.

%

l. os.

1

Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie
i w sytuacjach zadaniowych.

77,27

17

22,73

5

0

0

Umiejętności społeczne opanowane w stopniu dobrym, zgodnym z możliwościami rozwojowymi dzieci 3 letnich. Tworzą się pierwsze przyjaźnie, podejmują zabawę z rówieśnikami, zaczynają dzielić się zabawkami. Należy jednak przypominać i utrwalać przestrzegania reguł i zasad obowiązujących w grupie. Ponadto w dalszym ciągu należy kontynuować pracę w zakresie umiejętności współdziałania z innymi i przewidywania skutków swoich zachowań. Nadal należy pracować nad wdrażaniem dzieci do używania zwrotów grzecznościowych znają ,ale zapominają ich używać.

2

Kształtowanie czynności samoobsługowych,
nawyków higienicznych

i kulturalnych. Wdrażanie dzieci do utrzymywaniu ładu

i porządku.

72,73

16

27,27

6

0

0

Nawyki higieniczne są opanowane w stopniu bardzo dobrym. Należy jednak u niektórych dzieci egzekwować kulturalne zachowanie się przy stole podczas posiłków. W zakresie czynności samoobsługowych dzieci wykazują dużą samodzielność. Dalsza praca powinna skupić się na usprawnianiu czynności ubierania i rozbierania się o raz utrwalaniu utrzymywania porządku w sali.

3

Wspomaganie rozwoju mowy dzieci.

59,09

13

36,36

8

4,55

1

Umiejętności komunikacyjne dzieci są w toku rozwoju. Wszystkie dzieci w miarę swoich możliwości nawiązują   kontakt z nauczycielem. Niektóre dzieci w tej grupie posiadają  opóźniony rozwój mowy,  nieprawidłową wymowę wielu głosek  a także trudności z wypowiadaniem złożonych wyrazów. Dalsza praca będzie miała na celu rozwijanie sprawności językowej oraz doskonalenie tych umiejętności poprzez: zachęcanie do rozmów i wypowiadania się, zabawy ortofoniczne, oddechowe, logorytmiczne i inn.

4

Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych,
które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

27,27

6

72,73

16

0

0

Umiejętność dostrzegania związków przyczynowo- skutkowych zgodna z możliwościami rozwojowymi dzieci i treściami zawartymi w programie. Dalsza praca będzie polegała na tworzeniu sytuacji edukacyjnych, w których dzieci mogły rozwijać swoje potencjalne możliwości intelektualne oraz stwarzaniu warunków do zdobywania orientacji przyczynowo-skutkowej przede wszystkim poprzez wzbogacanie  kontaktów dzieci z otaczającą rzeczywistością. Należy zintensyfikować organizowanie takich zajęć stymulacyjnych, które pozwolą niwelować trudności u niektórych dzieci.

5

Wychowanie zdrowotne

i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci.

81,82

18

18,18

4

0

0

Zdecydowana większość dzieci chętnie uczestniczy w zajęciach ruchowych organizowanych zarówno w sali, jak i w terenie. W dalszej pracy należy skupić się na pogłębianiu wiedzy dzieci dotyczącej zdrowego żywienia oraz praktycznego wdrożenia do codzienności zdobytych wiadomości.

6

Wdrażanie dzieci do dbałości

o bezpieczeństwo własne oraz innych.

63,64

14

36,36

8

0

0

Dzieci bawią się w dość bezpieczny sposób, większość potrafi samodzielnie zorganizować sobie wolny czas. Zostały ustalone zasady bezpiecznej zabawy, które musza być utrwalane. Kontynuowana będzie praca w zakresie ich przestrzegania oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto więcej  uwagi należy poświęcić na uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw wynikających z nieprzestrzegania zakazów oraz zagrożeń, jakie stwarza świat ludzi, roślin i zwierząt i unikania ich.

7

Wychowanie przez sztukę - dziecko widzem i aktorem.

54,55

12

45,45

10

0

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin