AMYGDALINZA MIGDAŁY ANTYRAK.odt

(27 KB) Pobierz

Od wielu lat mnóstwo uwagi poświęca się badaniom leków na nowotwory. Próby podejmowane przez laboratoria koncernów farmaceutycznych pozostają bezskuteczne

autor: Marian Zubrzycki

źródło: Fotorzepa

+zobacz więcej

Okazuje się, że być może nie wynika to z niemożności wynalezienia takiego leku, co ze złej woli koncernów, które przecież dopóty zarabiają, dopóki my chorujemy.

Plaga XX wieku

Choroby nowotworowe w drugiej połowie XX wieku stały się istną plagą. Niestety, najprawdopodobniej nie ma wśród nas nikogo, kto nie znałby choć jednej osoby, którą dotknął nowotwór.

Powód takiego szerokiego rozprzestrzeniania się nowotworów jest całkiem cyniczny i wyrachowany. Choć palenie papierosów, toksyczna żywność, czy intensywne opalanie na pewno przykładają się do powstawania w naszym organizmie zmian nowotworowych, sekret tkwi gdzie indziej – w naszym braku ochrony przed nowotworami, przed którymi nasi przodkowie chronieni byli przez naturę.

Amygdalina

W latach 50 ubiegłego stulecia, znany biochemik dr Ernst T. Krebs po wielu latach badań, wyodrębnił nową witaminę, której nadał nazwę B17, dziś zwaną również amygdaliną i wprowadził na rynek pod nazwą „Laetrile”.

Z jego badań wynikało, że jest to skuteczny środek ochronny na wszystkie rodzaje nowotworów. Nie zdawał sobie jednak sprawy, jak dalekie konsekwencje będzie miało jego odkrycie dla ludzkości.

Niestety, mimo szczerych chęci, jego badanie przyczyniło się do rozwoju choroby. Koncerny farmaceutyczne oraz Americam Medical Association przeprowadziły atak propagandowy na jego lekarstwo.

Amygdalina pozyskiwana była z pestek owoców, czyli źródeł naturalnych. Okazało się, że nie można było jej opatentować i czerpać z niej zysków. Przymuszono wiele z krajów do zablokowania tego leku, a nawet tak nastraszono witaminą B17 opinię publiczną, że wielu genetyków opracowało specjalne odmiany roślin, które nie zawierały już tej witaminy. Przestano dodawać śladowe ilości pestek do dżemów, czy innych produktów spożywczych.

Główna linia ataku oparła się na tym, że witamina B17 zawiera zarówno cyjanek jak i benzaldehyd, które są silnie trującymi substancjami.

Zatajono jednak fakt, którego Krebbs był świadom, i na którym właściwie oparł swoje badania: każda molekuła amygdaliny składa się z jednostki cyjanku, jednostki benzadlehydu i dwóch jednostek glukozy, które są „zamknięte” razem. Aby cyjanek, czy benzaldehyd mogły stać się niebezpieczne, musiałyby zostać uwolnione z molekuły, a możliwe to jest jedynie przy udziale enzymu zwanego beta-glukozydaza, który w małych ilościach rozprzestrzeniony jest po całym naszym ciele.

Jego ilość stokrotnie wzrasta w miejscach zaatakowanych przez złośliwe narośle nowotworowe. Oznacza to, że molekuła otwierana jest jedynie w siedlisku raka, który niszczony jest przez cyjanek i benzaldehyd, uwalniane z molekuły.

W zdrowych komórkach beta-glukozydaza jest wielokrotnie przewyższana ilościowo przez inny enzym – rodanez, który posiada zdolności rozdrabniające i niszczące cyjanek i benzaldehyd. Komórki rakowe nie zawierają rodanezu, co daje pełną swobodą truciznom.

Propaganda farmaceutyczna okazała się na tyle skuteczna, że witamina B17 zniknęła z naszych pokarmów prawie w ogóle. I tak jak nasi przodkowie spożywali jej 250-1500 mg dziennie, we współczesnej Europie jemy jej jedynie 2 mg.

Co wiemy dzisiaj?

Kolejnym ekipom naukowców udawało się potwierdzić badania Krebbsa, zarówno pod kątem skuteczności amygdaliny jak i braku zagrożenia z jej strony.

Wyniki takich badań są skrzętnie zagłuszane przez farmaceutycznych gigantów. Najprawdopodobniej jeszcze długo nie doczekamy się w aptekach suplementów diety zawierających tę substancję.

Pozostaje nam zatem jedynie spożywanie pokarmów, w których jeszcze witaminę B17 można znaleźć. Są to: bób, ciecierzyca, soczewica, fasola półksiężycowata, mung, fasola ozdobna, gorzkie migdały, macadamia (podobne do laskowych), nerkowiec, niemal wszystkie dzikie jagody: jeżyny, aronia, żurawina błotna, dziki bez, maliny, truskawki, oraz len i sezam.

Najbogatszym źródłem są jednak pestki takich owoców jak: jabłka, morele, wiśnie, nektarynki, brzoskwinie, gruszki, śliwki.

Zatem na zdrowie i smacznego!

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin