Scenariusz - Zgaduj zgadula, co to za figura - utrwalanie figur geometrycznych.doc

(23 KB) Pobierz

Zgaduj zgadula, co to za figura zabawy matematyczne

Grupa wiekowa: 6-latki

Temat zajęcia: Zgaduj zgadula, co to za figura - zabawy matematyczne

CEL OGÓLNY:

·         Rozpoznawanie figur geometrycznych, nazywanie ich, umiejętne manipulowanie,

·         Utrwalenie znajomości pojęć wielkości przedmiotów od najmniejszego do największego,

·         Rozwijanie zainteresowania znakami graficznymi symbolizującymi liczbę.

Środki dydaktyczne:

·         koperty z ukrytymi figurami geometrycznymi,

·         koperta z figurami geometrycznymi,

·         kolorowe paski.

Przebieg zajęcia:

1. Zabawa „Kolorowy pajacyk" - dziecko wyciąga z koperty figury geometryczne, nazywa poszczególne figury, a następnie układa obrazek z figur wg instrukcji zawartej w wierszu.

"Pajacyk"

Przedszkolaczek Jacek to majster nie lada

Popatrz jak sprawnie mozaikę układa

Jedno koło, jeden kwadrat, cztery prostokąty,

Głowa, brzuszek, ręce, nogi, kapelusz trójkątny

Trzeba jeszcze zrobić butki z prostokątów małych

No i proszę ? już pajacyk zrobiony jest cały.

2. Zabawa "Zgadnij, jaka to figura?".

Nauczyciel rysuje na plecach dziecka figury geometryczne. Zadaniem dziecka jest pokazać i poprawnie nazwać figurę.

3. Zabawa „Jakie figury ukryły się w kopertach?"

Po nazwaniu figur dziecko sprawdza, wyjmując zawartość z kopert

4. Zabawa "Układamy paseczki" Układanie i przyklejanie pasków od najmniejszego do największego, zachowanie kierunku od lewej do prawej strony, umieszczanie cyfr pod paskami.

5. Podziękowanie za wykonywanie zadań, wystawa prac.

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin