!opis książki.txt

(1 KB) Pobierz
Tytuł: Sługa Boży
Autor: Jacek Piekara
Język oryginalny: polski
Kategoria: literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 2003
Cykl: Mordimer Madderdin (tom: 1)

Rodzaj: audioksišżka
Wersja językowa: polska
Treć: pełna
Nagranie: Biblioteka Akustyczna
Rok nagrania: 2009
Czyta: Jarosław Rabenda
Czas trwania: ~9 godz. 42 min.
Rozmiar: ~200 MB (72 pliki)
Format: MP3 (KBPS:48, KHZ:44, stereo)
ródło: CD-MP3 (Compact Disc)

Opis ksišżki:
Oto wiat, w którym Chrystus zstšpił z krzyża i surowo ukarał swych przeladowców. wiat, gdzie słowa modlitwy brzmiš: "I daj nam siłę, bymy nie przebaczali naszym winowajcom". wiat, w którym "nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy". 

"Sługa Boży" to przeredagowane i uzupełnione wznowienie tomu opowiadań o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie, zawierajšce między innymi nigdy nie publikowany tekst "Czarne płaszcze tańczš". W "Słudze Bożym" czarnoksiężnicy odprawiajš bluniercze rytuały, demony zstępujš na wiat, czarownice knujš mroczne intrygi. A temu wszystkiemu musi przeciwstawić się człowiek, którego serce jest tak goršce, jak ogień stosów, na które posyła swe ofiary. 

"Od opowiadań Piekary oderwać się nie sposób, a im dłużej ledzimy walkę inkwizytora o prawdę i zachowanie choćby odrobiny dobra w ponurym wiecie, tym więcej czujemy do niego sympatii".

"Autor zastosował narrację w pierwszej osobie, co było znakomitym posunięciem, gdyż cynizm, z jakim inkwizytor komentuje wydarzenia, własne posunięcia i nawet myli, jego ironia i zdrowy dystans do otaczajšcego wiata znacznie uprzyjemniajš lekturę ťSługi BożegoŤ".
Zgłoś jeśli naruszono regulamin