Szerokość zarysowania.txt

(1 KB) Pobierz
1/ Wybieramy odpowiedniš tablicę na podstawie przyjętej przez Nas otuliny zbrojenia i granicznej szerokoci rozwarcia rys.
2/ Wyznaczamy hc,ef ze wzoru powyżej tabeli. Jedynš wartociš do której możecie mieć Państwo wštpliwoci to x. x jest zasięgiem strefy ciskanej wyznaczanym wg metody naprężeń liniowych dla fazy II.
3/ Gdy mamy hc,ef, wyznaczamy Ac,eff = b*hc,ef, a następnie wyznaczamy stopień zbrojenia (Ro)p,eff.
4/ Majšc (Ro)p,eff, wyznaczamy fp, gdzie fct,eff = fctm, k należy przyjšć jak przy wyznaczaniu As,min.
5/ Wyznaczamy naprężenia w strefie rozcišganej ze wzory powyżej tabeli, dla odpowiedniego stopnia zbrojenia rozcišganego.
6/ Następnie z tablic odczytujemy (fi)* i podstawiamy do wzoru na (fi). Za k2 należy podstawić, że k2=0,5 - przy zginaniu.
7/ Majšc (fi) sprawdzamy czy zastosowana przez Nas rednica zbrojenia jest mniejsza od dopuszczalnej wyznaczonej na podstawie tablic. Jeżeli tak to można nie sprawdzać zarysowania metodš dokładnš. Jeżeli zastosowana rednica jest większa to należy jš zmniejszyć, nie zmniejszajšc przy tym pola przekroju zbrojenia.

Proszę również abycie Państwo, przyjmowali max rozstaw zbrojenia w płycie w przęle i nad podporš nie większy niż 2h lecz nie więcej niż 250 mm.
Zgłoś jeśli naruszono regulamin