opis.txt

(2 KB) Pobierz
Kurs Skutecznych Negocjacji i Manipulacja Jak się Przed niš Bronić [PL]

data wydania: 2008
wymagania systemowe
Win 2000/XP/Vista/7 Direct9
procesor Pentium III 1GHz
256 ram / 500 mb / 16bit karta dwiękowa 
napęd DVD/CD 
karta graficzna pracujšca z rozdzielczociš 1024 x 768 (zalecane 32bit)

Opis kursu 
30 filmów na których dowiesz jak się bronic przed manipulacjš i techniki negocjacji 6 testów sprawdzenia swoich umiejętnoci 

Warto opanować sztukę negocjacji, bo umiejętnoć dialogu jest niezbędna przy prowadzeniu każdego biznesu. Jeli wcielisz w życie nasze rady, bez trudu przekonasz kontrahenta do swoich racji.
Negocjacje, niezależnie od tego, w jakiej sprawie sš prowadzone, sš skuteczne wtedy, jeli prowadzš do przekonania drugiej strony do tego, że to my mamy rację. Punktem wyjcia do prowadzenia wszelkich negocjacji jest konflikt interesów. Powiedzmy, że chcesz kupić dla swojej firmy wyposażenie biura i zależy ci na tym, aby otrzymać od sprzedawcy upust. Z drugiej strony przedstawicielowi firmy, który zamierza sprzedać ci wyposażenie, zależy na tym, aby uzyskać jak najwyższš cenę.

Oprócz tego, co oczywiste, z negocjacjami będzie wišzało się wiele elementów, o które warto zadbać. Dšżšc do obniżenia ceny wszelkimi rodkami, w dalszej perspektywie można stracić. Należy się bowiem liczyć z tym, że nasza firma niepotrzebnie zyska opinię trudnego partnera, który, co gorsza, nie ma rodków nawet na podstawowe wyposażenie. Rozmawiajšc więc z drugš stronš, nie tylko dšżymy do osišgnięcia celu, ale rozwišzujemy ewentualny przyszły problem. Mamy więc zrobić dobre wrażenie, a jednoczenie uzyskać upust. A to nie jest łatwe. Zasiadajšc do jakichkolwiek negocjacji, musimy brać pod uwagę, że prawdopodobnie będziemy zmuszeni do kompromisów. Co musisz wiedzieć o drugiej stronie...

Manipulacja  jak się przed niš bronić ? 

Co oznacza pojęcie "manipulacja"?

Aby dokładnie odpowiedzieć na to pytanie posłużę się definicjš zaczerpniętš z pl.wikipedia.org: Manipulacja w psychologii oraz socjologii to celowo inspirowana interakcja społeczna majšca na celu oszukanie osoby lub grupy ludzi, aby skłonić je do działania sprzecznego z ich dobrem.

Autor manipulacji dšży zwykle do osišgnięcia osobistych lub politycznych korzyci kosztem poddawanych niej osób. W społeczeństwie demokratycznym przekraczanie pewnych barier w manipulowaniu ludmi jest niezgodne z prawem. Przykładem mogš być tutaj ograniczenia narzucane reklamom. Nierzadko manipulacja prowadzi do złamania prawa lub porusza się na jego obrzeżach.

Manipulacja jest formš zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by realizowała działania zaspakajajšce potrzeby manipulatora. Manipulować można treciš i sposobem przekazywanych informacji. (...)"

Czy ci się to podoba, czy nie z manipulacjš stykasz się na co dzień - w sklepie, restauracji, oglšdajšc telewizję, gdy robisz zakupy w supermarkecie i rozmawiasz z szefem. Mało tego - sam też manipulujesz, choć często nie zdajesz sobie z tego sprawy. 
Zgłoś jeśli naruszono regulamin