Ćwiczenia, zabawy i gry z wdechem do wody.doc

(31 KB) Pobierz

 

TEMAT : ĆWICZENIA, ZABAWY I GRY Z WYDECHEM DO WODY

 

Ćwiczenia:

·         W staniu naprzeciw siebie, trzymając się za ręce, na zmianę ćwiczący zanurzają się i wykonują do wody wydech (ustami i nosem), po wynurzeniu się wykonują ustami wdech. Ćwiczenie wykonują kilka razy, po czym następuje zmiana.

·         W marszu, co kilka kroków, ćwiczący wykonują wdech, a następnie długi wydech do wody.

·         Przy ścianie basenu, trzymając się oburącz, ćwiczący nabierają powietrza, a następnie chowają twarze do wody i wydmuchują powietrze ustami i nosem.

·         W staniu, tyłem do siebie, trzymając się pod ręce, jednocześnie zanurzają się do wody, wykonując głęboki wydech. Po wynurzeniu się nabierają powietrza półotwartymi ustami.

·         Przy ścianie basenu, twarzą w stronę prowadzącego, po wykonaniu wdechu, zanurzają się i wydmuchują wolno powietrze ustami i nosem, czekając na sygnał prowadzącego. Po usłyszeniu sygnału wykonują ćwiczenie ponownie.

 

 

Zabawy:

 

,,Gotująca się woda”

 

Na sygnał wszyscy ćwiczący wykonują głęboki wdech i przysiad, zanurzając się w wodzie. Powoli wypuszczają powietrze do wody, którego pęcherzyki przypominają gotującą się wodę.

 

,,Wesołe foki”

 

Dzieci biegają w wodzie, na sygnał prowadzącego wykonują wdech, zanurzają się całkowicie i wyciągają ręce nad wodę. Klaszczą. W trakcie klaskania wykonują głęboki wydech.

 

,,Pluskający łosoś”

 

Uczniowie wykonują przysiad, po czym wyskakują do góry, wykonując głęboki wdech, a następnie wracają do pełnego zanurzenia w przysiadzie. Tam głośno wypuszczają powietrze.

 

,,Labirynt”

 

Ustawienie – w dwóch rzędach.

Przybory – obręcze (dla połowy ćwiczących)

 

Ćwiczący z pierwszego rzędu biorą obręcze i ustawiają się w odstępie 1,5 m w linii łamanej, trzymając zanurzone prostopadle. Pozostali kolejno przechodzą pod obręczami, wykonując wydech do wody.

,,Wyścig parostatków”

 

Ustawienie – w szeregu, przy brzegu basenu

Przybory – żerdź

 

Na sygnał prowadzącego dzieci biegną jak najszybciej do wyznaczonego miejsca, głośno wypuszczając powietrze podczas oddychania. Prowadzący trzyma na wodzie żerdź, stanowiącą przeszkodę, którą uczniowie muszą pokonać przechodząc pod nią  w głębokim zanurzeniu. Podczas zanurzenia wykonują ustami i nosem głęboki wydech.

 

 

 

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin