SPOSOBY ŚCIĄGANIA.doc

(37 KB) Pobierz

SPOSOBY ŚCIĄGANIA

Sposób 1

Najlepiej jest ściągać z długopisów. Ściąga musi mieć wtedy odpowiednie wymiary. Podobnie długopis. Najlepsze są żele, jak najdłuższe i przezroczyste. Ściągę o odpowiednich wymiarach zwijamy w rulonik i wkładamy do środka. Wtedy na ściądze zmieści sie od 8 do 10 linii o długości od 9 do 11 cm. Może nie jest to zbyt wiele, ale 4 długopisy powinny wystarczyć na "cos" więcej. Aby ściąga była czytelniejsza, można ja okleić taśmą samoprzylepna.

Sposób 2

Jest to sposób podobno niezawodny, lecz go jeszcze nie próbowałem. Ściągę zwiniętą w harmonijkę po prostu trzymamy w ręce i przerzucamy ja na odpowiednie strony. Nauczyciel nawet nie podejrzewa, ze ściągę można mieć w ręce!!!

Sposób 3

Sposób dobry tylko (?) dla dziewcząt: na klasówkę lub inny sprawdzian ubieramy sie w długą spódnice i rajstopy. Na nogi (uda) naklejamy napisane na nieszeleszczącym papierze ściągi. Technika jest prosta - podczas egzaminu podkasamy spódnice i... egzamin zdany!

Sposób 4

Drukuje sie ściągę na foli(kupuje sie specjalna do atramentowych, laserowych) i wkłada do ust lub kładzie na ławce. Nie do wykrycia, bo jest przezroczysta, widać tylko drobny maczek.

Sposób 5

Jest całkiem podobna do metody pierwszej, lecz trick polega na tym by nie wkładać ściągi do środka długopisu, tylko owinąć nią obudowę długopisu, a cala konstrukcje uszczelnić taśmą samoklejącą. Różnica miedzy tym sposobem a metoda nr 1 polega na tym, ze na mojej ściądze zmieści sie 2x więcej informacji! Jeżeli będziemy pisać ściągę ołówkiem (automatem) 0,5 mm zmieścimy ok. 3x więcej informacji bez straty na czytelności "pomocy"! Sposób sprawdzany przez 3 lata na lekcjach historii, chemii i geografii (2 lata) :-). Żadnej wpadki!!!

Sposób 6

Jeżeli szkoła wprowadziła identyfikatory, to ten sposób sie przyda. Drukujemy ściągę na kompie, wkładamy w tylną ściankę identyfikatora. Jeszcze tylko wystarczy założyć na siebie bluzę z "frędzelkami", czyli sznureczkami i na końcu doczepiamy nasze cudo. Siadamy w ławce z odpowiednio odwróconym ident'em. Gdy cos chcemy odczytać, wystarczy schylić głowę i z powrotem odwrócić. Szczególnie na początku wprowadzenia identyfikatorów nauczyciele nic nie podejrzewają.

Sposób 7

Łatwe i pożyteczne! Gdy posiadamy piórnik z płaskim dnem o dużej powierzchni, wydrukowana bądź napisana ściągę przyklejamy od spodu. Gdy cos potrzebujemy, odwracamy piórnik.

Sposób 8

Gdy mamy zegarek o dużej tarczy, możemy naszą ściągę nakleić na tarcze (ryzykowne), bądź karteczkę wsunąć pod niego. Wg mnie, może być problem z powtórnym włożeniem ściągi pod zegarek :(, ale warto wypróbować.

Sposób 9

Na sprawdzian zakładamy koszule z dużą "dziurą" miedzy guzikiem a rękawem. Ściągę o odpowiednich wymiarach wklejamy w sekretne miejsce. Gdy cos potrzebujemy, wystarczy przybliżyć rękę.

Sposób 10

Starannie wydrukowana ściągę przyklejamy na dolną cześć buta, oklejamy taśmą i na sprawdzanie zakładamy nogę na nogę trzymając but w linii poziomej. Jest to skuteczne, jeżeli siedzimy gdzieś przy końcu gdyż inaczej nie znajdzie zastosowania.

 

 

Sposób 11

Ta technika polega na używaniu korektora w taśmie. Na wymienny wkład naklejamy wydrukowana na komputerze ściągę i gotowe! Wkład można okleić z 2 stron.

Sposób 12

Ściągę można umieścić w piórniku, w otwieranym kalkulatorze. Można tez na kartce delikatnie wzory ( i nie tylko)

Sposób 13

Ściągę można umieścić w etui do okularów.

Sposób 14

Ściągę umieszczamy na nieprzezroczystej linijce. Możemy ja położyć na ławce dołem do góry, a gdy nauczyciel idzie - wziąć ja(niby do narysowania kreski) i położyć normalnie. Sposób jest przetestowany na 100 losowo wybranych osobach.

Sposób 15

Jeśli w klasie, w której piszemy sprawdzian są czarne ławki, możemy się pokusić o napisanie ściągi na tej właśnie ławce. Gdy nauczyciel przechodzi - nic nie widzi, a my po odpowiednim katem możemy wszystko odczytać.

Sposób 16

Jest podobny do sposobu drugiego. Jeżeli jesteśmy praworęczni, to lewą rękę kładziemy na blacie stołu, rozszerzamy lekko palce, gdzie odczytujemy dane ze ściągi zwiniętej w prostokątną harmonijkę. Kiedy nadchodzi Profesor łączymy palce ze sobą tak, ze nic nie widać. Ściągę przekładamy palcem środkowym i wskazującym. Sposób wypróbowany na maturze, która zdałem trzy lata temu.

Sposób 17

Najlepiej jest wydrukować na komputerze ściągę czcionka mniej więcej 4, potem przykleić na świeżo wydrukowany tekst taśmę klejącą i delikatnie odkleić. Nadruk zostaje na taśmie i mamy ściągę ta taśmie! Teraz można zrobić z nią wszystko. Najlepiej nakleić na długopis, można tez nakleić na ławkę albo na rękę itp. Ściąga nie do wykrycia!

Sposób 18

Sposób podobny do 2 z ta harmonijka, tylko zamiast harmonijki robimy taki jakby dwustronny rulonik, który potem sobie przewijamy. W sumie sposób jest lepszy od drugiego, bo ściąga jest bardzo mała i są mniejsze szanse na to, ze podczas ściągania nam się rozleci. Rulonik można jeszcze przyczepić do dwóch zapałek, żeby sie lepiej przewijało, albo przywiązać do niego nitkę, troszkę krótsza od ręki, a z drugiej strony przywiązać do ramiączka od stanika lub koszulki, wtedy jak nauczyciel idzie to prostujemy rękę i sie ściąga chowa do rękawa. Wypróbowane na każdej klasówce.

 

Autor sposobów ściągania nie ponosi odpowiedzialności prawnej za ich niewłaściwe stosowanie ani za ewentualną ''wpadkę''. Wszystkie próby wymuszenia korzyści pieniężnej od autora ze względu na stosowanie zamieszczonych sposobów będzie ignorowana. Sposoby te są zamieszczone wyłącznie w celu edukacyjnym

...
Zgłoś jeśli naruszono regulamin