wiązanie każdego supełka można podzielić na 4 etapy:
* pierwszy, to naprężenie jednej muliny i uformowanie na niej supełka drugą muliną (wiązany supełek będzie koloru tej drugiej muliny) * drugi, to staranne dociśnięcie supełka, trzeba pamiętać żeby jedna mulina była stale naprężona! * trzeci i czwarty etap dla supełka 'w prawo' i 'w lewo' jest powtórzeniem etapu 1 i 2.
Natomiast dla supełka 'zwrotnego w prawo' etap 3 i 4 jest taki sam jak u supełka 'w prawo' i analogicznie dla supełka 'zwrotnego w lewo' etap 3 i 4 odpowiada trzeciemu i czwartemu etapowi supełka 'w lewo'.
Czyli na dobrą sprawę trzeba nauczyć się tylko pierwszych części supełków 'w prawo' i 'w lewo', a następnie odpowiednio je łączyć, aby uzyskać pożądany efekt.
Pamiętaj, że supełki zawsze wiążemy na sąsiadujących nitkach!! W tym supełek: * 'w prawo' zawsze wiążemy lewą muliną na prawej * 'w lewo' zawsze wiążemy prawą muliną na lewej * 'zwrotny w lewo' zawsze wiążemy lewą muliną na prawej * 'zwrotny w prawo' zawsze wiążemy prawą muliną na lewej
Zwróć uwagę, z której strony znajduje się każda mulina po zrobieniu supełka!
Każdorazowo zanim można zacząć robić bransoletkę, trzeba się do tego odrobinkę przygotować. Najpierw ucinamy odpowiednią dla danego wzoru liczbę kawałków muliny o długości około 100 - 130 cm /zawsze lepiej gdy muliny trochę zostanie, niż jakby brakło/. Następnie wiążemy końce z jednej strony w duży supeł, zostawiając kilka centymetrów na wykończenie np. warkoczykami. Całość przypinamy agrafką do poduszki (spodni, fotela..) i do dzieła!
- supełek w lewo (FK)- supełek w prawo (BK)- supełek zwrotny w lewo (FK/BK)- supełek zwrotny w prawo (BK/FK)- któryś z powyższych supełków (zrób który Ci wygodniej) (any)
Wiązanie w prawo:
Wiązanie w lewo:
Zwrotne w prawo:
Zwrotne w lewo:
lyfien