Opryszczka.rtf

(2 KB) Pobierz

Opryszczka? To już nie problem!

Sposoby na opryszczkę:

Latem chroń wargi przed słońcem - jego promienie uaktywniają wirusa. Warto stosować pomadki z filtrem UV i preparaty z dodatkiem leku antywirusowego.

Noś przy sobie maść cynkową i stosuj ją, gdy tylko poczujesz pierwsze objawy -swędzenie lub pieczenie. Szybka reakcja to połowa sukcesu!

Najprostszym środkiem jest pasta do zębów. Posmaruj nią chore miejsce-gdy wyschnie, ograniczy dostęp powietrza i spowolni rozwój pęcherzyków.

Jest też sporo naturalnych środków na opryszczkę. Nie u wszystkich działają jednakowo, dlatego próbuj, póki nie trafisz na najlepszy dla siebie:

- wywar z kory dębowej: łyżeczkę kory zalej szklanką wody i gotuj przez 30 minut. Przecedź i ostudź. Chłodnym płynem nasącz gazę lub płatki kosmetyczne i przykładaj do pęcherzyków na 10-15 minut 5-6 razy dziennie;

- olejki eteryczne z eukaliptusa i drzewa herbacianego: po 6 kropli każdego z nich rozprowadź w kilku łyżeczkach czystej wódki. Namoczonym wacikiem nacieraj chore miejsca 3-4 razy dziennie. Jeżeli pieczenie nie jest do zniesienia, zastosuj nie rozcieńczony olejek herbaciany, ale ostrożnie - przyciskaj wacik tylko przez 10 sekund, bo to mocny środek i można uszkodzić naskórek;

- nalewka z nagietka: świeżo zerwanymi kwiatami (wybieraj pomarańczowe) napełnij półlitrowy słój, zalej 40% czystą wódką tak, by kwiaty były całkowicie zakryte. Zamknij i odstaw na dwa tygodnie w ciepłe miejsce. Nalewki nie odcedzaj, przechowuj razem z kwiatami. Przed każdym użyciem odlewaj potrzebną ilość i rozcieńczaj pół na pół przegotowaną wodą. Smaruj pęcherzyki kilka razy dziennie.

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin