Jak opracowywać tipsy, linie out, dezynfekcja.docx

(14 KB) Pobierz

Opracowywanie kształtu paznokci akrylowych i żelowych.

Jak prawidłowo piłować przedłużone paznokcie, by nadać ostateczny kształt?

Jak opracowywać tipsy?

 

Gdy nałożysz już materiał budujący na paznokcie, pozostaje Ci „tylko” wyrównać nierówności i nadać kształt.

Etapy piłowania w metodzie żelowej i akrylowej są prawie takie same. Żel opracowuje się łatwiej, jest to materiał, z którym współpracuje się lżej. Masa żelowa jest trochę bardziej miękka i pilnik działa na nią szybciej. Oczywiście różnice w twardości produktów mogą zależeć również od składu i producenta poszczególnych akryli, czy żeli.

              

Zacznij od skrócenia i wyrównania wolnego brzegu paznokcia. Najlepiej posłuży nam do tego etapu pilnik prosty, który przykładamy prostopadle do paznokcia.

 

Następnym krokiem będzie opracowanie krawędzi bocznych paznokcia. Jest to etap niezwykle trudny na początku. Pilnik należy przyłożyć do paznokcia równolegle.

Wirtualnie nie da się tego wytłumaczyć tak dobrze, jak na kursie stacjonarnym, gdzie instruktorka pomaga wyczuć i nauczyć jak prawidłowo trzymać pilnik i do którego miejsca piłować.

Przy opracowywaniu krawędzi bocznych kursantki często zjeżdżają pilnikiem pod spód, lub odchylają pilnik, piłując paznokcie za szeroko.

Do tego etapu też zdecydowanie polecam pilnik prosty.

 

Następny krok to piłowanie okolicy skórek. Polecam tu stosowanie pilnika o kształcie banana. Okolice skórek piłuj bardzo delikatnie. Raz, że materiału jest tam niewiele i łatwo go wypiłować, a dwa, że ostrym pilnikiem możesz jednym ruchem skaleczyć klientkę. Zauważ: jednym ruchem, a ruchów przy skórkach wykonujemy więcej. Niektóre klientki krzykną, że ich to boli, inne nie powiedzą nic, ale będą odliczać czas do wyjścia i już raczej nie skorzystają z Twoich usług. Najłatwiej jest sprawdzić na sobie. Przejedź się nowym pilnikiem po skórkach, tak…ze trzy razy, a potem jeszcze spryskaj odtłuszczaczem…

Wiem, że boli. Ale lepiej poczuć na sobie pewne błędy, niż ma je poczuć klientka, którą stracimy.

 

Następnym etap jest piłowanie powierzchni paznokci, zwracając uwagę na zachowanie krzywej C. Posługuj się pilnikiem, o kształcie banana, łatwiej Ci będzie zachować okrągłe kształty i nie zostawisz kantów na paznokci.

 

Zwróć też uwagę na opracowanie wolnego brzegu, pod kątem wyprofilowania linii włosa, która musi być symetryczna i odpowiednio cienka.

 

Jeśli opracowujesz paznokcie żelowe wystarczy je teraz odpylić, odtłuścić i nabłyszczyć.

Jeśli opracowujesz paznokcie akrylowe to możesz paznokcie wypolerować „ na szkło” lub pokryć żelem nabłyszczającym i utwardzić w lampie UV.

Opracowując kształt paznokcia, stosuj gradację pilników. Zacznij od najmniejszej gradacji 80 do największej 240,a jeśli polerujesz akryle zakończ polerką o gradacji 460.

Wyrób sobie nawyk piłowania każdym pilnikiem w ten sam sposób.

Wtedy pomniejszając gradację, każdy delikatniejszy pilnik będzie wygładzał rysy poprzedniego.

 

 

 

Jak odtłuszczać paznokcie?

 

Bezpyłowy wacik nasączamy odtłuszczaczem i przykładamy do płytki, zwracając uwagę, żeby wacik dochodził do wszelkich zakamarków przy skórkach. Dociskamy kciukiem przy wale paznokciowym a następnie zdecydowanym ruchem ściągamy w kierunku wolnego brzegu.

Czynność powtarzamy kilkakrotnie i przechodzimy do następnego paznokcia.

Nie możemy żałować wacików, których koszt jest stosunkowo niewielki i do odtłuszczania każdego paznokcia używamy nowego wacika.

Tak odtłuszczona płytka przygotowana jest do następnych czynności.

 

Dezynfekcja skóry.

 

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o tym jak ważna i istotna jest higiena, zarówno w salonie, jak i własna.

Przed każda usługą w salonie, a nawet przed samym obejrzeniem dłoni klientki musimy zdezynfekować. Jak? Po prostu spryskujemy płynem wewnętrzną, jak i zewnętrzną stronę dłoni, następnie wsmarowujemy jak krem.

Najpopularniejsze dezynfektory to Skinsept Pur i AHD 2000.

 

Skinsept Pur posiada szeroki zakres działanie wobec mikroorganizmów występujących na powierzchni skóry: bakterii ( włącznie z prątkami gruźlicy), grzybów i wirusów (HBV, HIV, Hermes, Rota, Adeno). Działa szybko i skutecznie. Alkohole jako substancje czynne gwarantują skuteczne odkażanie o przedłużonym czasie działania. Skinsept nie pozostawia na skórze żadnych pozostałości oraz skutecznie odtłuszcza.

 

 

AHD 2000 jest to preparat na bazie etanolu do dezynfekcji skóry. Działa bakteriobójczo i grzybobójczo w tym na HIV, HBV i TbC.

 

 

Line out

 

Lubimy rzeczy, które ułatwiają nam życie i przyśpieszają pracę. Niekoniecznie muszą być niezbędne, ale umiejętność korzystania z takich ułatwień może uczynić naszą pracę łatwiejszą i przyjemniejszą.

Produkty typu ” line out” według producentów eliminują linię dopełnienia, zarówno przy paznokciach żelowych, jak i akrylowych. Troszeczkę twórcy tych preparatów przesadzili jednak ze stwierdzeniem, iż te produkty „ zastępują długotrwałe piłowanie”.

Dobrze wiemy, że nic nie zastąpi długotrwałego piłowania. Nic. Oprócz naszej wyćwiczonej ręki i dobrego pilnika.

Podczas piłowania masy do uzupełnienia, a w zasadzie w jego końcowym etapie, pozostają nam cienkie białe linie, o grubości ok. milimetra, które ciężko zlikwidować pilnikiem i właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi nam line out.

Jak go używać?

Spiłowujemy część masy żelowej lub akrylowej, tak jak robimy to przy standardowym uzupełnieniu, odpylamy, odtłuszczamy, nakładamy primer i czekamy do wyschnięcia,

Niewielką ilość preparatu line out nanosimy na linię dopełnienia. Przesiąknie on pod masę i zespoi go z naturalną płytką. Line out jest  podobny do primera bezkwasowego – nie wysycha, pozostaje lepki i świecący.

Czekamy około minuty i nakładamy akryl lub żel. Wydajność preparatu można porównać do wydajności premiera lub tip blendera.

Nie jest to artykuł niezbędny, ale wszystkiego należy spróbować, może to właśnie on przyspieszy naszą pracę?

 

 

 

 

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin